Darius Maskoliunas: Stelmet był od nas lepszy we wszystkim

Koszykarze Trefla Sopot stracili miano niepokonanych we własnej hali w tym sezonie Tauron Basket Ligi. Sopocianie zagrali najsłabszy mecz w sezonie i wysoko ulegli w Ergo Arenie Stelmetowi Zielona Góra 66:85. - Rywale byli od nas lepsi pod każdym względem - przyznaje trener Trefla Darius Maskoliunas.
Sopocianie zagrali najgorszy mecz w tym sezonie TBL. Zespół, który średnio zdobywał w spotkaniu blisko 90 punktów, w spotkaniu przeciwko mistrzom Polski miał spore kłopoty w ofensywie i zdołał rzucić rywalom tylko 66 punktów. Słabej skuteczność żółto-czarnych przeciwko Stelmetowi wynikała przede wszystkim z dobrej gry defensywnej rywali.

- Do tej pory inne zespoły przeciwko nam inaczej ustawiały swoją obronę. Ta zastosowana przez Stelmet zaskoczyła moich zawodników, przez co byli zagubieni i podejmowali nieprzemyślane, czasem wręcz śmieszne decyzje - mówił po spotkaniu Maskoliunas. - Tak naprawdę przeciwnicy byli od nas lepsi pod każdym względem. W obronie, ataku, a także w sferze mentalnej i wszystko, co robili na parkiecie, robili lepiej i szybciej. My zaś, szczególnie na początku spotkania, byliśmy mocno zdenerwowani i w związku z tym w naszych poczynaniach brakowało koncentracji. Cóż, takie mecze się zdarzają. To spotkanie traktujemy jako lekcję. Przeciwnik pokazał, gdzie popełniamy błędy, i musimy je teraz wyeliminować. Szczególnie że teraz czeka nas wiele meczów wyjazdowych - zaznaczył szkoleniowiec Trefla.

Trefl wyciągnie wnioski z porażki ze Stelmetem? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »