Koszykarze Trefla lepsi od Anwilu Włocławek

Koszykarze Trefla Sopot pokonali na własnym parkiecie Anwil Włocławek 77:70 i wciąż zajmują 2. miejsce w tabeli Tauron Basket Ligi.
Spotkanie zaczęło się fatalnie dla gospodarzy, którzy z pierwszych dziesięciu rzutów z gry trafili tylko jeden i przez pierwsze ponad siedem minut wymęczyli skromne dwa punkty! Anwil zdobył ich w tym czasie dziesięć. Jednak podopieczni Dariusa Maskoliunasa szybko się otrząsnęli i głównie dzięki skuteczności Marcina Stefańskiego oraz Lance'a Jetera jeszcze w pierwszej kwarcie odrobili niemal wszystkie straty (13:15). Swoją ofensywę kontynuowali również od początku drugiej kwarty i po 15 minutach prowadzili 26:17, a pierwszą połowę zakończyli z ośmioma punktami na plusie (37:29). Świetnie spisywał się wspomniany Stefański, który zdobył 10 punktów przy 100-procentowej skuteczności rzutów z gry (5/5). Mało widoczny był za to Adam Waczyński (tylko cztery punkty przy słabej skuteczności).

Po przerwie sopocianie kontrolowali sytuację, chociaż w 26 min Anwil potrafił zbliżyć się na dwa punkty (45:43). Wciąż niezbyt skuteczny był Waczyński, który jednak w trzeciej kwarcie i tak zdobył więcej punktów niż przez całą pierwszą połowę (pięć). Przed ostatnią ćwiartką meczu Trefl wciąż utrzymywał w miarę bezpieczną przewagę (56:48).

Jednak od początku czwartej kwarty inicjatywę przejęli włocławianie i w 36 min po rzucie Deivydasa Dulkysa doprowadzili do remisu 63:63. Szybko odpowiedzieli Waczyński i Jeter (68:63), ale goście się nie poddawali. Po rzucie Mateusza Kostrzewskiego na 1,5 minuty przed końcem było tylko 70:68 dla Trefla. Jednak ostatnie sekundy należały do gospodarzy. Punkty Pawła Leończyka, Waczyńskiego oraz Sarunasa Vasilauskasa (z rzutów wolnych) zapewniły im zwycięstwo 77:70.

Trefl Sopot - Anwil Włocławek 77:70

Kwarty: 13:15, 24:14, 19:19, 21:22

Trefl: Waczyński 13 (1), Leończyk 13, Vasiliauskas 8 (1), Gadri-Nicholson 3, Michalak 2 oraz Stefański 13, Jeter 11 (2), Majstorović 6, Brembly 5 (1), Roszyk 3 (1),

Anwil: Clanton 10, Kostrzewski 8, Sokołowski 7 Katnić 7 (1), Mijatović 5 (1), oraz Dulkys 15 (3), Hajrić 12, Pamuła 6 (2).

Czy Trefl zdobędzie w tym sezonie medal? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »