Adam Waczyński nie pomógł. Gwiazdy ligi czeskiej lepsze od gwiazd TBL

Trefl Sopot kontra Kotwica Kołobrzeg. Z piłką Adam Waczyński

Trefl Sopot kontra Kotwica Kołobrzeg. Z piłką Adam Waczyński (Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta)

W koszykarskim meczu gwiazd czeskiej Mattoni NBL z reprezentantami Tauron Basket Ligi rozegranym w Pardubicach lepsi okazali się ligowcy z Czech. W drużynie gwiazd TBL wystąpił Adam Waczyński z Trefla Sopot.
Spotkanie rozegrane w Pardubicach było rewanżem za mecz gwiazd obu lig, który rozegrany w zeszłym roku we Wrocławiu. Wówczas lepsi okazali się reprezentanci TBL, wygrywając 109:104.

W rewanżu drużyna polskich ligowców przez długi czas była na prowadzeniu, ale fatalnie zagrała w ostatniej kwarcie i roztrwoniła dziewięciopunktową przewagę, jaką miała po 30 minutach gry. Ostatnią część meczu gospodarze wygrali różnicą aż 13 punktów i ostatecznie wygrali 109:105.

Najlepiej w drużynie gwiazd TBL spisali się Christian Eyenga i Vladimir Dragicević ze Stelmetu Zielona Góra, którzy zdobyli po 18 punktów oraz Cezary Trybański z AZS Koszalin, zdobywca 17 punktów. W zespole gwiazd ligi polskiej wystąpił również Waczyński. Gracz Trefla w całym meczu zdobył jednak tylko sześć punktów.

Waczyński wziął również udział w konkursie rzutów za trzy punkty. Sopocianin z 14 punktami przebrnął przez eliminacje, ale w finale musiał uznać wyższość Tre Simmonsa z drużyny gwiazd ligi czeskiej. W finałowej rozgrywce Waczyński zdobył 16 punktów, o jeden mniej od Simmonsa.

Gwiazdy MNBL - Gwiazdy TBL 109:105 (21:24, 26:27, 28:33, 34:21)

MNBL: J. Bohacik 22, Muirhead 16, Sirina 13, Mitchell 11, Benda 10, P. Bohacik 8, Rancik 8, Simmons 6, Hruban 6, Mahalbasić 4, Welsch 3, Sanders 2.

TBL: Eyenga 18, Dragicević 18, Trybański 17, Dulkys 8, Zamojski 8, Prince 7, Kulig 7, Koszarek 6, Waczyński 6, Lucious 5, Dłoniak 3, Trice 2.

Jak Waczyński spisze się w meczach ligowych Trefla? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »