Darius Maskoliunas po derbach Trójmiasta: Asseco nie dało nam oddychać przez cały mecz

- Asseco więcej w tym meczu chciało i więcej też pokazało na boisku. Mnie natomiast ciężko zrozumieć sposób, w jaki grał mój zespół - mówił po derbowym spotkaniu Asseco Gdynia z Treflem rozgoryczony trener sopocian Darius Maskoliunas.
Koszykarze Trefla w spotkaniu przeciwko Asseco wypadli bardzo słabo. Z trudem przychodziło im zorganizowanie skutecznego ataku - sopocianie pudłowali w czystych pozycjach, mieli też dużo łatwych strat. Jeszcze gorzej funkcjonowała ich gra w defensywie i tylko dzięki niefrasobliwości gdynian pod koszem Trefla żółto-czarni nie przegrali z Asseco wyżej. Po spotkaniu trener Maskoliunas narzekał na brak woli walki w jego drużynie.

- Zespół z Gdyni dzielnie walczył, chciał w tym meczu więcej i więcej też pokazał na boisku. Nasi rywali nie dali nam oddychać przez 40 minut i zdobycie każdego punktu wymagało od nas bardzo dużego wysiłku. My zaś popełnialiśmy fatalne błędy, które kosztowały nas bardzo wiele - mówił Maskoliunas. - Trudno jest mi zrozumieć sposób, w jaki graliśmy. Nie mogę pojąć gry niektórych moich zawodników. Gdynia to przecież nie był daleki wyjazd, ale czasem wyglądało to tak, jakby oni na ten mecz nie dotarli - dodał rozżalony trener sopockiego zespołu.

Czy Maskoliunas odmieni wkrótce grę Trefla? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »