Trefl lepszy od Anwilu. Drugie miejsce wciąż realne

Trefl Sopot - Anwil Włocławek 77:70

Trefl Sopot - Anwil Włocławek 77:70 (Fot. Renata Dšbrowska / Agencja Gazeta)

Bardzo dobra gra Trefla w czwartej kwarcie była kluczem do sukcesu we Włocławku. Sopocianie tę część meczu wygrali 25:17, a całe spotkanie 84:78. Było to drugie zwycięstwo drużyny Dariusa Maskoliunasa w ?szóstkach?. Dzięki wygranej żółto-czarni zachowali szansę na zajęcie drugiego miejsca przed play-off.
Po pierwszej, bardzo wyrównanej połowie dwoma punktami prowadził Anwil. Status quo utrzymało się w kolejnej kwarcie zakończonej remisem 17:17. Przed decydującym fragmentem spotkania Trefl tracił do rywala zaledwie dwa punkty, choć w 27. minucie gospodarze uciekli na dziesięć "oczek". Dystans do Anwilu Trefl zmniejszył dzięki akcjom Lence'a Jetera i Sarunsa Vasiliaukasa. Było to możliwe także ze względu na wysoki w trzeciej kwarcie współczynnik celności Trefla w rzutach za trzy.

Jeszcze na początku czwartej kwarty utrzymywało się minimalne prowadzenie włocławian, ale potem nastąpił koncert gry Trefla, który wypracowanej przewagi nie dał sobie wydrzeć w końcówce meczu mimo zrywu Anwilu.

Dzięki wygranej sopocianie wciąż pozostają w grze o drugie miejsce przed play-off.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 78:84

Kwarty: 19:22, 25:20, 17:17, 17:25.

Anwil: Sokołowski 22 (1), Hajrić 18, Callahan 15 (3), Graham 7 (1), Mijatović 9 (1), Witliński 5 (1), Pamuła 2, Kostrzewski 0.

Trefl: Waczyński 18 (3), Michalak 15 (3), Jeter 12, Leończyk 12, Gadri-Nicholson 10, Majstorović 9, Vasiliauskas 6 (2), Stefański 2, Roszyk 2, Buterlevicius 2.