Wysokie zwycięstwo Trefla z Energą Czarnymi. Kapitalna czwarta kwarta sopocian [RELACJA + ZDJĘCIA]

Przez większość spotkania Trefla Sopot z Energą Czarnymi Słupsk obie drużyny prowadziły ze sobą wyrównaną walkę. Jednak dzięki świetnej skuteczności sopocian w czwartej kwarcie meczu drużyna Dariusa Maskoliunasa zdecydowanie pokonała drużynę Andreja Urlepa 83:62.
Słupszczanie do Hali 100-lecia Sopotu przyjechali po pierwsze zwycięstwo w fazie szóstek Tauron Basket Ligi, a także po uspokojenie atmosfery wokół swojego szkoleniowca, którego pozycja na ławce trenerskiej Energi Czarnych po czterech porażkach z rzędu jest mocno niepewna. Trefl zaś liczył na odniesienie drugiej wygranej z rzędu na tym etapie rozgrywek po pokonaniu na wyjeździe Anwilu Włocławek 84:78. Dzięki wygranej z Energą Czarnymi sopocianie mogliby zbliżyć się do PGE Turowa Zgorzelec, który przegrał swój mecz ze Stelmetem Zielona Góra 82:84.

Spotkanie lepiej rozpoczęli koszykarze ze Słupska, którzy wykorzystując celne rzuty Rodericka Trice'a objęli w czwartej minucie pięciopunktowe prowadzenie. Swojej przewagi nie byli jednak w stanie utrzymać, gdyż dzięki skutecznej grze Adama Waczyńskiego i Lance'a Jetera (obaj zdobyli w pierwszej kwarcie po osiem punktów) po pierwszych 10 minutach to Trefl był minimalnie z przodu (21:20), a po remisowej drugiej odsłonie spotkania na przerwę schodził z wynikiem 41:40.

W drugiej połowie Czarni przez chwilę utrzymywali się na powierzchni (w 22. minucie po rzutach Mateusza Jarmakowicza i Derricka Zimmermana prowadzili 43:41), ale z każdą następną akcją tonęli coraz bardziej. Gracze trenera Urlepa nie byli w stanie wytrzymać tempa narzuconego przez Trefl i kompletnie nie radzili sobie z upilnowaniem świetnie dysponowanego rzutowo Waczyńskiego (22 punkty), wspieranego przez Jetera (13 punktów) i świetnie radzącego sobie pod koszem Pawła Leończyka (11 punktów i 9 zbiórek). O ile jeszcze w trzeciej kwarcie dominacji Trefla nie odzwierciedlał wynik (przed ostatnią kwartą sopocianie prowadzili 54:51), o tyle w czwartej kwarcie na żółto-czarnych nie było już mocnych. Tę część spotkania podopieczni trenera Maskoliunasa wygrali aż 29:11, dzięki czemu rozmiary ich zwycięstwa urosły do aż 21 punktów.

Trefl Sopot - Energa Czarni Słupsk 83:62. Kwarty: 21:20, 20:20, 13:11, 29:11

Trefl: Waczyński 22 (4), Leończyk 11, Vasiliauskas 9 (2), Gadri-Nicholson 8, Buterlevicius 3 (1) oraz Jeter 13 (1) Brembly 7 (2), Majstorović 4, Michalak 2, Roszyk 2, Stefański 2, Dzierżak 0.

Energa Czarni: Trice 16 (1), Zimmerman 9, Stutz 7, Borowski 6 (2), Mokros 6 oraz Hulls 11 (2), Śnieg 5, Jarmakowicz 2, Jakubiak 0, Długosz 0, Gruszecki 0.