Koszykarze Trefla wygrali w Radomiu z Rosą

Koszykarze Trefla Sopot w meczu przedostatniej kolejki górnej ?szóstki" Tauron Basket Ligi pokonali na wyjeździe Rosę Radom 73:66.
Dla Trefla mecz ten nie miał większego znaczenia, gdyż już wcześniej wiadomo było, że podopieczni Dariusa Maskoliunasa przystąpią do play-off z 3. miejsca.

Do przerwy lepiej radzili sobie gospodarze, którzy w pewnym momencie prowadzili różnicą nawet 14 punktów (35:21 w 16. min), a po pierwszej połowie ich przewaga wynosiła 10 punktów (40:30).

Sopocianie zaczęli odrabiać straty w połowie trzeciej kwarty. Od stanu 52:42 dla Rosy w 25. min, Trefl zdobył 16 punktów, tracąc tylko dwa i wyszedł na prowadzenie 58:54. W ostatniej części gry goście powiększyli przewagę do ośmiu punktów (68:60 w 37. min) i w końcówce spokojnie kontrolowali sytuację, wygrywając ostatecznie 73:66.

Rosa Radom - Trefl Sopot 66:73

Kwarty: 23:18, 17:12, 16:28, 10:15