Trefl nadal w grze o brąz. Sopocianie wygrali w Radomiu

Koszykarze Trefla Sopot zrewanżowali się Rosie Radom za porażkę w pierwszym meczu o brązowe medale TBL. Sopocianie wygrali w Radomiu 73:60 i wyrównali stan rywalizacji na 1:1. Do zwycięstwa Trefla poprowadził Adam Waczyński - zdobywca 18 punktów. O trzecim miejscu na koniec sezonu zadecyduje zatem trzeci mecz obu zespołów w środę w Sopocie.

W pierwszym meczu obu drużyn w Sopocie Trefl zagrał fatalnie pod każdym względem - zarówno w obronie, jak i w ataku. Porażka 75:76 była najmniejszym wymiarem kary dla podopiecznych Dariusa Maskoliunasa.

W rewanżu Trefl zagrał już dużo lepiej - przede wszystkim sopocianie zaczęli trafiać za trzy punkty. W pierwszej połowie na 10 prób aż siedem znalazło drogę do kosza Rosy. Już w siódmej minucie po celnych rzutach trzypunktowych Sarunasa Vasiliuaskasa, Lance'a Jetera i Milana Majstorovicia było 18:6 dla Trefla, a chwilę później ta przewaga jeszcze wzrosła, bo wynosiła już 18 punktów (24:6).

Oprócz skuteczności na obwodzie żółto-czarni dobrze radzili sobie także pod koszem Rosy, gdzie dobre zawody rozgrywał będący ostatnio nieco pod formą Yemi Gadri-Nicholson.

Po świetnej pierwszej połowie w drugiej części meczu Trefl złapał zadyszkę, przez co radomianie zdołali nieco zmniejszyć straty do zespołu znad morza i przed czwartą kwartą przegrywali 47:59. W ostatniej odsłonie spotkania sopocianie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i nie pozwolili na doprowadzenie do nerwowej końcówki. Pomogli im w tym również gospodarze, którzy mieli duże problemy ze skutecznością i przez cztery minuty nie potrafili oddać ani jednego celnego rzutu.

Rosa Radom - Trefl Sopot 60:73. Kwarty: 12:27, 17:18, 18:14, 13:14

Rosa: Łączyński 12, Lucious 11 (1), Adams 10, Dłoniak 10, Witka 2 oraz Kardaś 8 (2), Majewski 5 (1), Zalewski 2

Trefl: Waczyński 18 (4), Gadri-Nicholson 11, Leończyk 8, Vasiliauskas 4 (1), Buterlevicius 0 oraz Majstorović 13 (2), Jeter 6 (1), Michalak 6, Brembly 5 (1), Stefański 2, Roszyk 0.