Pierwsze wzmocnienie Trefla. Marcin Dutkiewicz zagra w Sopocie

Marcin Dutkiewicz podpisał dwuletni kontrakt z Treflem Sopot. 28-letni skrzydłowy w ostatnich dwóch sezonach bronił barw Energi Czarnych Słupsk, gdzie dał się poznać przede wszystkim jako dobry obrońca i strzelec z dystansu.
Marcin Dutkiewicz ma 28 lat i 198 cm wzrostu. Karierę rozpoczynał w SMS Kozienice, skąd w 2004 roku trafił do ekstraklasy. Podpisał kontrakt w Warszawie, gdzie najpierw rozegrał dwa sezony w barwach Polonii SPEC, a kolejne dwa w Polonii 2011. Później występował także w barwach Energi Czarnych Słupsk, Polpharmy Starogard Gdański oraz AZS-u Koszalin. W 2012 roku wrócił do Słupska, gdzie spędził ostatnie dwa lata.

- Marcin to zawodnik znany z ciężkiej pracy, który w ostatnich sezonach regularnie podnosił swoje umiejętności i poprawiał statystyki. Jego silną stroną jest defensywa i skuteczność w rzutach z dystansu. Dobrze wspomaga także graczy podkoszowych w walce o zbiórki i z pewnością przyda nam się w trakcie zbliżających się rozgrywek - ocenił nowego gracza Darius Maskoliunas, trener Trefla.

Na początku poprzedniego sezonu Dutkiewicz miał pewne miejsce w pierwszej piątce Energi Czarnych. W każdym meczu spędzał na parkiecie średnio 27 minut i notował w tym czasie 8,1 punktu, 3,7 zbiórki oraz 1,2 asysty. Wyróżniał się szczególnie w rzutach zza linii 6,75 m, skąd trafiał ze skutecznością 55 proc. W meczu rundy zasadniczej przeciwko Treflowi w Hali 100-lecia zawodnik zerwał jednak więzadła krzyżowe, a kontuzja ta wyeliminowała go z gry do końca sezonu. Aktualnie gracz kończy proces rehabilitacji i razem z pozostałymi zawodnikami sopockiej drużyny rozpocznie przygotowania do nowego sezonu.

- Cieszę się, że przez najbliższe dwa sezony będę reprezentował barwy Trefla. To klub słynący z bardzo dobrej organizacji i wyników sportowych. Wierzę, że szybko dojdę do siebie po kontuzji i pod okiem trenera Maskoliunasa będę mógł się dalej rozwijać, pomagając przy tym drużynie w odnoszeniu jak najlepszych rezultatów - powiedział skrzydłowy Trefla, Marcin Dutkiewicz.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?