Porażka Trefla Sopot w Radomiu. Katastrofa w pierwszej kwarcie

Koszykarze Trefla Sopot przegrali w Radomiu z Rosą 62:73. O porażce sopocian zadecydowała ich postawa w pierwszej kwarcie, którą przegrali aż 19 punktami.
Sopocianie spotkanie rozpoczęli od celnego rzutu za trzy punkty Sarunasa Vasiliauskasa w 37. sekundzie pierwszej kwarty, jednak były to miłe złego początki. Do końca pierwszej odsłony spotkania podopieczni Dariusa Maskoliunasa zdołali zdobyć jeszcze tylko trzy kolejne punkty (za dwa trafił Paweł Leończyk i w samej końcówce kwarty ten sam koszykarz dołożył punkt z linii rzutów wolnych). Co innego Rosa. Radomianie trafili niemal wszystkie swoje rzuty z gry (9/11, w tym 4/5 za trzy punkty), co dało im 19-punktowe prowadzenie już po pierwszych 10 minutach. Świetnie w drużynie Rosy spisywał się Michał Sokołowski - rzucił 8 punktów i miał po dwie zbiórki i asysty.

Na pogrom sopocian zanosiło się także w drugiej kwarcie, w której Rosa rzuciła osiem punktów z rzędu. Jednak dzięki Michałowi Michalakowi i Eimantasowi Bendziusowi Trefl zabrał się za odrabianie strat. Żółto-czarni rzucili 10 punktów przy zerowej odpowiedzi Rosy i odrobili blisko połowę z ogromnej przewagi drużyny z Radomia.

W drugiej połowie Trefl systematycznie zbliżał się do rywali, w czym wydatnie pomógł Tautvydas Lydeka. Po jego 7 punktach z rzędu oraz celnych rzutach Bendziusa i Vasiliauskasa Rosa w końcówce trzeciej kwarty prowadziła już tylko 49:44. Do ośmiu punktów przewagi radomian doprowadził jednak Danny Gibson, który trafił za trzy punkty.

W czwartej kwarcie Rosa nie pozwoliła już sobie na chwile przestoju i pilnowała swojej przewagi, choć celne rzuty Michalaka cały czas dawały nadzieję Treflowi na korzystny wynik. Mądra gra w defensywie całego zespołu i skuteczność w ataku Urosa Mirkovicia i Johna Turka umożliwiły jednak utrzymanie prowadzenia przez Rosę do końca spotkania.

Rosa Radom - Trefl Sopot 73:62. Kwarty: 25:6, 15:23, 12:15, 21:18

Rosa: Gibson 15 (3), Turek 15, Sokołowski 12 (1), Witka 5 (1), Jeszke 3 oraz Mirković 11 (1), Łączyński 6, Szymkiewicz 4, Zalewski 2, Majewski 0, Adams 0

Trefl: Bendzius 15, Michalak 15 (5), Lydeka 10, Leończyk 7, Vasiliauskas 5 (1) oraz Kemp 7 (1), Dutkiewicz 3 (1), Kulka 0