AZS bez litości dla Trefla. Trzecia porażka z rzędu sopocian

Koszykarze Trefla Sopot przegrali po raz trzeci z rzędu w Tauron Basket Lidze. Drużyna Dariusa Maskoliunasa była bezradna w konfrontacji z AZS Koszalin, który zwyciężył w Ergo Arenie 90:61.
Zespół z Koszalina od początku spotkania dyktował warunki gry i już w pierwszej kwarcie osiągnął 10-punktową przewagę, którą powiększył w drugiej odsłonie spotkania. Sopocianie, do składu których powrócił po kontuzji Marcin Stefański, mieli bardzo duże problemy z upilnowaniem Qyntella Woodsa, Dante Swansona, a przede wszystkim Szymona Szewczyka. Silny skrzydłowy AZS już w pierwszej połowie rzucił aż 19 punktów, pięciokrotnie trafiając za trzy punkty.

W zespole Trefla zawodzili niemal wszyscy, zarówno w ataku, jak i obronie. Niemal, bo samotnie czoła skutecznie grającym koszalinianom stawiał Sarunas Vasiliauskas. Litewski rozgrywający żółto-czarnych w pierwszej połowie zdobył 15 punktów, czterokrotnie trafiając za trzy. Niemoc Trefla w pierwszych 20 minutach obrazują przede wszystkim statystyki zbiórek. Sopocianie na tablicach zebrali tylko 13 piłek, zaś gracze AZS 26, z czego aż 10 w ataku. Dobra gra na tablicy atakowanej pozwalała graczom Igora Milicicia zdobyć aż 15 punktów tzw. drugiej szansy, przy zaledwie czterech Trefla.

W drugiej połowie dominacja AZS była jeszcze bardziej widoczna. Choć przestał trafiać Szewczyk, to świetnie w ataku radzili sobie Woods i Ivan Radenović. A że w Treflu skuteczność zgubił także Vasiliauskas, przy w dalszym ciągu kiepskiej postawie reszty zespołu, to po trzeciej kwarcie koszalinianie bez problemu osiągnęli 32-punktowe prowadzenie (75:43).

W ostatniej kwarcie gracze AZS, mając zwycięstwo w kieszeni, oddali nieco pola koszykarzom Trefla, którzy tę część spotkania wygrali 18:15. Trener Maskoliunas dał w tym czasie pograć sopockiej młodzieży, dlatego też stosunkowo sporo czasu na parkiecie mogli spędzić 18-letni Grzegorz Kulka i Artur Włodarczyk i 19-letni Paweł Dzierżak.

Trefl Sopot - AZS Koszalin 61:90

Kwarty: 17:24, 16:25, 10:26, 18:15

Trefl: Vasiliauskas 15 (4), Bendzius 14 (2), Michalak 9 (1), Lydeka 6, Leończyk 4 oraz Kulka 5 (1), Dutkiewicz 3 (1), Dzierżak 3, Stefański 2, Kemp 0, Włodarczyk 0

AZS: Szewczyk 21 (5), Woods 17, Swanson 12 (2), Vrbanc 3 (1), Mielczarek 3 (1) oraz Radenović 17, Stelmach 8 (2) Dąbrowski 5 (1), Pacocha 2, Austin 2, Rybicki 0