Nieudana Pogoń Trefla za wynikiem w Zielonej Górze

Pogoń Trefla za wynikiem w czwartej kwarcie wyjazdowego meczu ze Stelmetem Zielona Góra omal nie zakończyła się sukcesem. Choć tę cześć spotkania żółto-czarni wygrali 19:16, to ostatecznie ulegli gospodarzom 62:70.
Gdy na początku czwartej kwarty Trefl przegrywał ze Stelmetem różnicą 14 pkt wydawało się, że jest już po zawodach. Jednak spisani na straty sopocianie stopniowo zbliżali się do gospodarzy, by na 22 sekundy przed końcem mieć rywali na wyciągnięcie ręki (62:66). Ostatnie słowo należało jednak do Quintona Hosleya. Skrzydłowy Stelmetu najpierw wykorzystał dwa rzuty wolne, a następnie popisał się efektownym wsadem, pieczętując wygraną zespołu z Zielonej Góry.

Choć Trefl wygrał dwie kwarty, to straty poniesione w drugich 10 minutach okazały się zbyt duże. I to przesądziło o porażce sopocian. W zbiórkach Stelmet był minimalnie lepszy (35:33), w asystach przodowali żółto-czarni (19:18). Oba zespoły nie imponowały skutecznością z gry (45,6 proc. - 37,5 proc.) i popełniały mnóstwo prostych błędów. Dość powiedzieć, że w meczu popełniono aż 35 strat.

Stelmet Zielona Góra - Trefl Sopot 70:62

Kwarty: 14:17, 24:11, 16:15, 16:19

Stelmet: Hosley 22 (3), Koszarek 16 (1), Zamojski 7 (1), Cel 7 (1), Lalić 6, Troutman 5 (1), Robinson 4 (1), Hrycaniuk 3, Chanas 0.

Trefl Michalak 17 (1), Bendżius 14 (2), Kemp 9 (3), Lydeka 6, Stefański 6, Popović 5, Vasiliauskas 3 (1), Sikora 2, Kulka 0, Dzierżak 0.