Ważne zwycięstwo koszykarzy Trefla

W kolejnym meczu Tauron Basket Ligi koszykarze Trefla Sopot pokonali we własnej hali Polfarmex Kutno 90:83 i tym samym poprawili swoją sytuację w walce o 8. miejsce, ostatnie dające prawo gry w play-off.
Spotkanie było bardzo zacięte, ale przez trzy pierwsze kwarty lepsze wrażenie sprawiali goście. Po 30 minutach prowadzili oni 67:59. Jednak w ostatniej części sopocianie rozpoczęli skuteczny pościg. Na prowadzenie wyszli w 35. min po rzucie Michała Michalaka (77:76) i już go nie oddali. W końcówce ich zwycięstwo przypieczętowali Sarunas Vasiliauskas oraz Tadvydas Lydeka.

Po tym zwycięstwie Trefl usadowił się na 8. miejscu w tabeli, ostatnim, które po sezonie zasadniczym da prawo gry w play-off. Do końca pozostało jeszcze pięć kolejek.

Trefl Sopot - Polfarmex Kutno 90:83

Kwarty: 27:25, 17:20, 15:22, 31:16

Trefl:: Sikora 17 (3), Bendzius 15 (3), Lydeka 15, Michalak 12 (1), Popović 5 (1) oraz Kemp 15 (3), Vasiliauskas 7 (1), Stefański 2, Koelner 2, Dzierżak 0.

Polfarmex: Mitchell 19 (1), Auda 17, Johnson 13, Malczyk 5 (1), Grochowski 4 oraz Wołoszyn 17 (4), Łączyński 6 (1), Bartosz 2, Jakóbczyk 0.