Porażka koszykarzy Trefla w Toruniu

W kolejnym meczu Tauron Basket Ligi koszykarze Trefla Sopot przegrali w Toruniu z Polskim Cukrem 85:93.
Mecz od początku był bardzo wyrównany, jednak minimalna inicjatywa właściwie przez cały czas należała do gospodarzy. Szczególnie zaczęła się ona uwidaczniać w drugiej kwarcie, kiedy Polski Cukier powoli, acz systematycznie powiększał przewagę. Najpierw wynosiła ona kilka punktów, aż po trafieniu Marcina Nowakowskiego urosła w 18. minucie do 10 punktów (46:36).

Taka różnica mniej więcej utrzymywała się w dalszej części meczu, bo nawet kiedy w trzeciej kwarcie sopocianie zbliżyli się na 56:54 (w 25. min po trafieniu za trzy Sławomira Sikory), to już 120 sekund później torunianie znów uciekli na bezpieczny dystans (66:54). Identyczny scenariusz powtórzył się w kwarcie czwartej - po celnym rzucie za trzy dobrze grającego Eimantasa Bendżiusa, było tylko 77:75 dla gospodarzy (34. minuta), ale nieco ponad dwie minuty później Polski Cukier już był dziewięć punktów z przodu (86:77).

Po jeszcze jednym zrywie Trefl zdołał się zbliżyć na pięć punktów (88:83 na 82 sekundy przed końcem), ale to było wszystko, na co stać było podopiecznych Mariusza Niedbalskiego w tym dniu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się ich porażką 85:93.

Polski Cukier Toruń - Trefl Sopot 93:85

Kwarty: 21:20, 30:24, 20:18, 22:23

Polski Cukier: Corbett 22 (4), Zyskowski 21 (3), Franklin 13 (1), Denison 7 (1), Lisewski 0 oraz Sulima 18, Perka 5 (1), Comagić 3, Nowakowski 3, Jankowski 1.

Trefl: Bendżius 23 (5), Lydeka 20, Sikora 12 (2), Michalak 10 (1), Popović 7 (1) oraz Vasiliauskas 6 (2), Stefański 4, Kemp 3 (1), Koelner 0.