Trefl przegrał ostatni sparing przed derbami Trójmiasta

Koszykarze Trefla Sopot przegrali sparing z Anwilem Włocławek aż 62:80. Była to ostatnia gra kontrolna podopiecznych Zorana Marticia przed zbliżającymi się derbami Trójmiasta w 1. kolejce Tauron Basket Ligi. Zostaną one rozegrane w sobotę 10 października o godz. 13 w ERGO Arenie.

Polub nas na Facebooku

Anwil dominował od samego początku, a na przerwę schodził z wynikiem 45:33. Najgorsze dla Trefla miało jednak dopiero nadejść. Trzecią kwartę koszykarze z Włocławka wygrali bowiem... 22:8. W ostatniej odsłonie meczu (jedynej wygranej przez Trefla) gospodarze wystawili swoje rezerwy i sopocianie odrobili kilka punktów.

W trakcie spotkania kontuzji kolana doznał Ater Majok, ale nie wiadomo jeszcze, na ile poważny jest uraz Australijczyka.

Bilans Trefla w przedsezonowych sparingach jest więc dość przeciętny. Sopocianie rozegrali dwanaście spotkań, z których wygrali siedem, pięć razy schodząc z parkietu pokonani. Jednak być może przyda się taki zimny prysznic zawodnikom Marticia. Już w najbliższą sobotę 10 października o godz. 13 sopocianie zainaugurują sezon 2015/16 w Tauron Basket Lidze. W pierwszej kolejce do ERGO Areny przyjedzie Asseco Gdynia.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 80:62 (23:14, 22:19, 20:8, 15:21)

Anwil: Jelinek 20, Diduszko 11, Stelmach 11, Tomaszek 9, Dmitriew 8, Oguchi 8, Kukiełka 6, Łączyński 4, Warszawski 3, Hanke 0, Marchlewski 0, Matusiak 0, Skibniewski 0, Sołtysiak 0

Trefl: Dutkiewicz 13, Dzierżak 13, Surmacz 8, Krefft 7, Majok 7, Stefański 6, Bilinovac 4, Duren 3, Motylewski 1, Kolena 0, Kulka 0, Sikora 0

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?