Trwa fatalna passa koszykarzy Trefla. Ósma porażka z rzędu...

Wciąż bez zwycięstwa w tym sezonie pozostają koszykarze Trefla. W kolejnym meczu Tauron Basket Ligi sopocianie przegrali w Dąbrowie Górniczej z MKS 67:76. Była to ich ósma porażka z rzędu.
Mecz zaczął się od prowadzenia gospodarzy 6:0, ale sopocianie szybko przebudzili się z małej drzemki i w półtorej minuty odrobili wszystkie straty (7:6 dla Trefla w 4 min). Do końca pierwszej kwarty trwała twarda walka punkt za punkt, za to w drugiej zaczęła uwidaczniać się przewaga gości. W 16 min po rzucie Tyreeka Durena prowadzili oni nawet 34:25 i tę bezpieczną przewagę utrzymali do końca I połowy.

Trzecia kwarta przebiegała z kolei pod dyktando zespołu z Dąbrowy Górniczej, który dzięki temu do ostatniej części gry przystępował z przewagą trzech punktów (54:51). Jednak Trefl nie zamierzał się poddawać i w 34 min doprowadził po rzucie Josipa Bilinovaca do remisu 58:58. Blisko rywala sopocianie trzymali się jeszcze do 37 min (64:63 dla MKS). Sama końcówka należała już jednak do gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali 76:67. Ósma z rzędu porażka Trefla stała się zatem faktem.

MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 76:67

Kwarty: 17:13, 14:25, 23:13, 22:16

MKS: Dower 16 (3), Broadus 15, Williams 14, Pamuła 12 (2), Zmarlak 7 oraz Szymański 6, Piechowicz 4, Zieliński 2, Dziemba 0, Wit 0, Szczypiński 0.

Trefl: Dutkiewicz 14 (2), Bilinovac 13 (3), Stefański 6, Duren 5, Surmacz 0 oraz Kulka 10 (2), Dzierżak 8 (1), Majok 7, Śmigielski 2, Sikora 2, Misanović 0.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?