Trefl Sopot rozpoczął nową serię. Zdecydowanie pokonał Polfarmex Kutno

Koszykarze Trefla Sopot powoli wychodzą z kryzyus po ośmiu z rzędu porażkach. Najpierw pokonał AZS Koszalin, teraz zaś rozprawił się z Polfarmeksem Kutno aż 61:45.
Od początku spotkania z zespołem z Kutna, to sopocianie posiadali inicjatywę i punktowali. Prowadzenie uzyskali już na samym początku i nie oddali go do końcowej syreny.

W pierwszej kwarcie Trefl wygrał 17:13 i wynik wciąż był otwarty. Bardzo dobrze jednak żółto-czarni zagrali w drugiej kwarcie, gdzie stracili tylko dziewięć punktów. Podtrzymanie dobrej gry miał też miejsce i po przerwie. W ostatniej kwarcie, do której Trefl przystępował z 17 punktami przewagi, do głosu doszli goście, którzy nieco odrobili straty. Przewaga gospodarzy była jednak tak dużą, że wiadome stało się, że to koszykarze z Sopotu zejdą z parkietu zwycięzcy.

Ostatecznie Trefl wygrał różnicą aż 13 punktów. Ostatni raz w co najmniej takich rozmiarach wygrali... 15 kwietnia!

Trefl: Majok (7 punktów), Dzierżak (0), Śmiegielski (9), Dutkiewicz (10), Stefański (6), Bilinovac (12), Motylewski (0), Kulka (3), Stefanik (2), Kolenda (0), Duren (12).

Polfarmex: Jarecki (5), Grochowski (3), Malczyk (2), Wołoszyn (3), Gabiński (5), Bartosz (0), Fraser (21), Parker (5), Zyskowski (0), Johnson (4).

POLECAMY - Z LIGI POLSKIEJ DO NBA? TO MOŻLIWE! JUŻ 13 KOSZYKARZY PRZESZŁO TĘ DROGĘ