Porażka Trefla z Polskim Cukrem. Przerwana passa dwóch zwycięstw

Koszykarze Trefla nie byli faworytem meczu wyjazdowego z Polskim Cukrem Toruń. Końcowy wynik nie powinien być więc zaskoczeniem. Sopocianie przegrali 69:82.
Trefl przegrał każdą z czterech kwart, lecz tylko ostatnią wyraźnie. Od początku meczu niespodziewanie to właśnie sopocianie narzucali swój styl gry. Świetnie punktowali, bowiem na 3,5 minuty przed zakończeniem kwarty prowadzili 19:14. Niestety, od tego czasu gra Trefla się załamała i ten stracił... dziewięć punktów z rzędu.

W drugiej kwarcie gospodarze kontrolowali spotkanie. Uciekli rywalom nawet na dziewięć punktów. Po przerwie nie było lepiej. Koszykarzom Zorana Marticia udało się nawet zniwelować prowadzenie Polskiego Cukru do dwóch punktów (55:57). Później jednak nastąpił tzw. odjazd i torunianie byli już nie do powstrzymania. Ostatecznie żółto-czarni przegrali wyraźnie 69:82.

Polski Cukier: Cummings (7 punktów), Sulima (3), Michalski (0), Milosević (13), Wiśniewski (10), Kornijenko (16), Gibson (22), Michalak (9), Perka (2).

Trefl: Majok (10), Dzierżak (0), Śmigielski (8), Dutkiewicz (5), Stefański (0), Bilinovac (8), Motylewski (0), Kulka (8), Stefanik (10), Duren (20).

POLECAMY - Z LIGI POLSKIEJ DO NBA? TO MOŻLIWE! JUŻ 13 KOSZYKARZY PRZESZŁO TĘ DROGĘ