Koszykarze Trefla pokonali Start Lublin

W kolejnym meczu Tauron Basket Ligi koszykarze Trefla Sopot pokonali we własnej hali Start Lublin 72:66. Było to dla nich trzecie z rzędu zwycięstwo przed własną publicznością.
Koszykarze Trefla fatalnie weszli w mecz. Nie potrafili zdobyć punktu przez ponad cztery minuty i nim się obejrzeli przegrywali 0:11. Dopiero w tym momencie odczarowali kosz gości i zaczęli mozolne odrabianie strat. Kiedy byli już o krok (21:22 w 12 min po pięciu punktach z rzędu dobrze grającego Piotra Śmigielskiego), znów lepiej zaczęli grać lublinianie. Na minutę przed końcem drugiej kwarty po dwóch rzutach wolnych Nicka Kellogga prowadzili nawet 44:30, ale ostatecznie zeszli do szatni z przewagą dziewięciu punktów (44:35).

Tuż po wznowieniu gry Start jeszcze powiększył przewagę (46:35), ale kolejne minuty należały zdecydowanie do sopocian. Zdobyli oni 10 punktów z rzędu i po efektownym wsadzie Śmigielskiego przegrywali już tylko 45:46. Na pierwsze prowadzenie w meczu wyszli w 28 minucie, za sprawą - a jakże - niezawodnego Śmigielskiego (53:51).

Na początku czwartek kwarty po rzucie Josipa Bilinovaca za trzy punkty było już 58:53 dla Trefla. Jednak decydujące nastąpiły nieco później. Po rzutach Atera Majoka (za dwa) oraz Grzegorza Kulki (za trzy i dwa rzuty wolne) Trefl na niecałe dwie minuty przed końcem prowadził 70:62. Takiej przewagi już wypuścić z rąk nie mógł i ostatecznie wygrał 72:66.

Trefl Sopot - Start Lublin 72:66

Kwarty: 16:22, 19:22, 20:9, 17:13

Trefl: Duren 11, Majok 10, Kulka 9 (1) , Dutkiewicz 5, Bilinovać 4 (1) oraz Śmigielski 19 (1), Sikora 4, Stefanik 3 (1), Kolenda 3 (1), Stefański 2, Dzierżak 2.

Start:Salomonik 18 (4), Poole 13 (3), Trojan 10, Kellogg 10 (2), Małecki 7 (1) oraz Czumakow 6, Kowalski 2, Grzeliński 0, Czujkowski 0, Ciechociński 0.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?