Trefl Sopot przegrał we Włocławku z Anwilem

W kolejnym meczu Tauron Basket Ligi koszykarze Trefla Sopot przegrali na wyjeździe z Anwilem Włocławek 60:76. To było ich przedostatnie spotkanie w tym roku.
Mecz od początku nie układał się po myśli sopocian, którzy przez pierwsze 5,5 minuty zdobyli raptem trzy punkty. Gospodarze również nie błyszczeli skutecznością, ale słabość rywali potrafili wykorzystać i po pierwszej kwarcie prowadzili 16:7. Głównie dzięki Kamilowi Łączyńskiemu oraz Fiodorowi Dmitriewowi (były zawodnik Asseco), którzy wspólnie zdobyli dla swojego zespołu pierwszych 15.

W drugiej ćwiartce Anwil cały czas powiększał przewagę. Po celnym rzucie za trzy Roberta Skibniewskiego prowadził 24:11 (13 min), a po kolejnej "trójce" - tym razem Chamberlaina Oguchi - już 29:15 (16 min). Goście cały czas mieli ogromne problemy ze skutecznością m.in. nie trafili siedmiu kolejnych rzutów zza łuku. Niemoc tę przerwał Marcin Dutkiewicz, który trafił dwie "trójki" i dał sygnał do mozolnego odrabiania strat. Po celnym rzucie Tyreeka Durena było już tylko 33:26 dla Anwilu, ale sama końcówka znów należała do gospodarzy, którzy na przerwę schodzili z przewagą 11 punktów (37:26).

Sprawa zwycięstwa ostatecznie rozstrzygnęła się w pierwszych sześciu minutach trzeciej kwarty. Włocławianie wygrali ten fragment meczu 17:2 i objęli prowadzenie 54:28. Bardzo dobrze w tym okresie spisywał się Bartosz Diduszko, cały czas wysoki poziom trzymał też Dmitriew. W tym momencie sopocianie zerwali się jeszcze do walki i głównie dzięki świetnej grze Josipa Bilnovaca sami zaliczyli run 14:2 i zmniejszyli straty do 14 punktów (56:42).

Jednak na skuteczną pogoń było już za późno. W ostatniej kwarcie koszykarze Anwilu kontrolowali przebieg gry i cały czas pilnowali przewagi kilkunastu punktów. Ostatecznie wygrali 76:60.

W ostatnim meczu 2015 roku zespół Trefla zmierzy się 30 grudnia z Rosą Radom. To spotkanie odbędzie się w hali 100-lecia Sopotu, jego początek o godz. 18.30.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 76:60

Kwarty: 16:7, 21:19, 20:16, 19:18

Anwil: Diduszko 13 (2), Łączyński 10 (2), Dmitriew 10 (1), Bristol 7, Jelinek 6 oraz Oguchi 12 (2), Stelmach 9 (1), Warszawski 4, Skibniewski 3 (1), Kukiełka 2, Tomaszek 0, Hanke 0.

Trefl: Duren 13 (1), Bilinovac 10 (2), Kulka 7 (1), Dutkiewicz 6 (2), Majok 2 oraz Sikora 12, Dzierżak 8 (1), Stefański 2, Śmigielski 0, Stefanik 0, Motylewski 0.