Koszykarze Trefla przegrali w Ostrowie Wielkopolskim. To dwunasta porażka w sezonie

W swoim pierwszym meczu w 2016 roku Trefl Sopot przegrał w Ostrowie Wielkopolskim z miejscową Stalą 64:70. Na nic zdało się double-double Atera Majoka i dwunasta porażka w sezonie stała się faktem.

Polub nas na Facebooku

Na zakończenie 2015 roku sopocianie przegrali we własnej hali z Rosą Radom i chcieli się zrehabilitować w oczach kibiców i sprawić im miły prezent noworoczny. Zadanie nie było jednak łatwe, ponieważ Stal znajdowała się wyżej w ligowej tabeli.

Niedzielne spotkanie zaczęło się od wysokiego prowadzenia Stali 10:2, ale potem... stało się coś niesamowitego. Gospodarze nagle się zacięli, a Trefl odpowiedział serią 16:0, grając po prostu kapitalnie w defensywie. Stal nie potrafiła zdobyć punktów z gry przez dwanaście minut, co jest nie lada "wyczynem". W końcu jednak ostrowianie się obudzili i na przerwę schodzili ze stratą zaledwie jednego punktu.

Drugą część meczu znacznie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy atakowali w urozmaicony sposób. Z łatwością przedostawali się w strefę podkoszową, a także byli skuteczni przy rzutach z półdystansu. Jednak końcówka trzeciej kwarty należała do żółto-czarnych, a konkretnie do Piotra Śmigielskiego, z którym nie mogła poradzić sobie obrona Stali.

Obie drużyny oddały sporo rzutów zza łuku (37), ale lepszą skutecznością mogli pochwalić się gospodarze. Jednak celna "trójka" Josipa Bilinovaca w połowie czwartej kwarty na dobre przywróciła Trefla do gry. Przewaga Stali stopniała wtedy do jednego punktu i kibice zgromadzeni w hali w Ostrowie Wielkopolskim byli świadkami emocjonującej końcówki. W niej lepsi okazali się miejscowi zawodnicy i to oni zainkasowali pełną pulę.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Trefl Sopot 70:64

Kwarty: 15:22, 15:9, 19:16, 21:17

Stal: Ochońko 13, Wangmene 7, Nikołow 13, Sroka 2, Żurawski 7, Zębski 0, Millage 16 (10 zb.), Delaney 7, Suliński 5, Kaczmarzyk 0

Trefl: Majok 12 (11 zb.), Dzierżak 1, Śmigielski 13, Sikora 0, Dutkiewicz 10, Bilinovac 8, Motylewski 1, Kulka 0, Stefanik 2, Krefft 0, Duren 17