Trefl po dogrywce i heroicznej walce przegrał z Turowem Zgorzelec

To było walka do ostatniej kropli krwi. Niestety, przegrana przez koszykarzy Trefla Sopot. Żółto-czarni przegrali po dogrywce z Turowem Zgorzelec 77:81.
Hala 100-lecia w Sopocie tym razem nie była dobrym amuletem. Gospodarze przegrali z Turowem, choć od zwycięstwa byli tylko mały krok.

Od początku mecz układał się po myśli zawodników Zorana Marticia. Po pierwszej połowie przewaga dziewięciu punktów wydawała się bezpieczna. Wtedy z bardzo dobrej strony pokazali się goście, którzy w trzeciej odsłonie rzucili aż 27 punktów i wygrali ją różnicą dziesięciu.

Czwarta kwarta początkowo należała do Trefla. Lepsza gra, skuteczność pod koszem dały pozytywny rezultat i prowadzenie sześcioma punktami. Ale i goście się przebudzili. Zdołali zniwelować przewagę sopocian w tej kwarcie i doprowadzić do dogrywki.

W niej w dalszym ciągu lepsi byli zgorzelczanie, bowiem wygrali 9:5, a ostatecznie 81:77.

Trefl: Majok (12 punktów), Dzierżak (12), Śmigielski (25), Sikora (7), Dutkiewicz (7), Bilinovac (7), Motylewski (4), Kulka (3), Stefanik (0).

Turów: Dillon (25), Dylewicz (9), Novak (13), Karolak (14), Kostrzewski (12), Gospodarek (0), Tatum (0), Krestinin (8).