Cenne zwycięstwo koszykarzy Trefla

W meczu o odbicie się od dna tabeli Tauron Basket Ligi koszykarze Trefla, głównie dzięki świetnej drugiej połowie, pokonali we własnej hali Siarkę Tarnobrzeg 72:53. To czwarte zwycięstwo sopocian w tym sezonie.
Początek był dla Trefla wręcz fatalny. Sopocianie po 1,5 minucie przegrywali 1:7, a po kolejnych dwóch nawet 3:12. Sygnał do odrabiania strat dał akcja 2+1 Josip Bilinovac, a goście na ponad pięć minut kompletnie zablokowali się w ataku. Dzięki temu Trefl po celnej "trójce", a jakże Bilinovaca, wyszedł na prowadzenie 13:12. Od tego momentu spotkanie się wyrównało i żaden zespół nie mógł przez długi czas osiągnąć większej przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem Siarki 36:33.

Decydująca dla wyniku była trzecia kwarta. Koszykarzom Trefla zaczęło wychodzić niemal wszystko - za trzy znów trafił Bilnovac, efektownymi akcjami popisywali się Ater Majok i Paweł Dzierżak, a ponieważ świetnie funkcjonowała też defensywa, pierwsze siedem minut tej części gry zakończyło się wynikiem 13:1 dla Trefla!

Ostatecznie przed ostatnią kwartą sopocianie prowadzili 49:41, ale wciąż nie zwalniali tempa. Po rzucie Tyreeka Durena na sześć minut przed końcem było już 59:44 i jasnym stało się, że gościom bardzo trudno będzie odwrócić losy meczu. Trefl spokojnie kontrolował przebieg wydarzeń i ostatecznie wygrał różnicą 19 punktów.

Trefl Sopot - Siarka Tarnobrzeg 72:53

Kwarty: 16:19, 17:17, 16:5, 23:12

Trefl: Majok 16, Bilinovac 13 (2), Dzierżak 8, Kulka 6, Dutkiewicz 2 oraz Duren 12, Śmigielski 10, Kolenda 3 (1), Motylewski 2, Sikora 0, Stefanik 0.

Siarka: Bell 18 (2), Miller 8 (2), Patoka 7, Strzelecki 7 (1) Robbins 6 oraz Młynarski 6, Zalewski 1, Pandura 0.

HOKEJ TO SPORT TYLKO DLA MĘŻCZYZN? A GDZIE TAM! SPRAWDŹ SAM
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-trojmiasto/1,111908,19472746,cenne-zwyciestwo-koszykarzy-trefla.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Cenne zwycięstwo koszykarzy Trefla","datePublished":"2016-01-13T19:02:00Z","dateModified":"2016-01-13T19:31:14Z","articleSection":"sport-trojmiasto","description":"W meczu o odbicie się od dna tabeli Tauron Basket Ligi koszykarze Trefla, głównie dzięki świetnej drugiej połowie, pokonali we własnej hali Siarkę Tarnobrzeg 72:53. To czwarte zwycięstwo sopocian w tym sezonie.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.trojmiasto.sport.pl","logo":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/logos/509.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"osa","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Cenne zwycięstwo koszykarzy Trefla","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/9a/56/12/z19226778V,Koszykarze-Trefla-Sopot--zolte-stroje--przegrali-z.jpg","name":"Koszykarze Trefla Sopot (żółte stroje) przegrali z King Wilki Morskie","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}