Minimalna porażka koszykarzy Trefla

W kolejnym spotkaniu Tauron Basket Ligi koszykarze Trefla Sopot przegrali na własnym parkiecie z zespołem King Wilki Morskie Szczecin 73:75.
Gospodarze świetnie weszli w mecz prowadząc w 12 min 22:10. Potem było już tylko gorzej. Szczecinianie systematycznie odrabiali straty i choć szło im to bardzo mozolnie, krok po kroczku zbliżali się do rywali. Do wyrównania doprowadzili oni w ostatniej sekundzie pierwszej połowy (35:35), a na prowadzenie wyszli w pierwszej akcji trzeciej kwarty.

Od tego momentu rozgorzała niesamowita bitwa. O zaciętości drugiej połowy może świadczyć fakt, że dopiero na sześć minut przed końcem jeden z zespołów uciekł na więcej niż trzy punkty (63:58 dla Wilków Morskich po dwóch celnych rzutach wolnych Pawła Kikowskiego). Co prawda na dwie minuty przed końcem Marcin Dutkiewicz rzutem za trzy punkty doprowadził do remisu 68:68, ale końcówka należała do gości, a właściwie Michała Nowakowskiego, który zdobył pięć punktów z rzędu i przesądził o zwycięstwie szczecinian.

Trefl Sopot - King Wilki Morskie Szczecin 73:75

Kwarty: 19:10, 16:25, 18:20, 20:20

Trefl: Duren 16 (1), Majok 13, Krefft 6 (2), Śmigielski 4, Stefański 4 oraz Dutkiewicz 11 (3), Dzierżak 6, Bilinovac 6 (2), Motylewski 4, Kolenda 3 (1).

King Wilki Morskie: Robinson 11 (2), Leończyk 11 (3), Majewski 10, Aiken 10, Gaines 0 oraz Kikowski 20 (1), Nowakowski 7, Nikolić 4, Brown 2.

HOKEJ TO SPORT TYLKO DLA MĘŻCZYZN? A GDZIE TAM! SPRAWDŹ SAM
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-trojmiasto/1,111908,19592704,minimalna-porazka-koszykarzy-trefla.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Minimalna porażka koszykarzy Trefla","datePublished":"2016-02-06T19:12:00Z","dateModified":"2016-02-06T19:18:32Z","articleSection":"sport-trojmiasto","description":"W kolejnym spotkaniu Tauron Basket Ligi koszykarze Trefla Sopot przegrali na własnym parkiecie z zespołem King Wilki Morskie Szczecin 73:75.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.trojmiasto.sport.pl","logo":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/logos/509.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"osa","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Minimalna porażka koszykarzy Trefla","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/9a/56/12/z19226778V,Koszykarze-Trefla-Sopot--zolte-stroje--przegrali-z.jpg","name":"Koszykarze Trefla Sopot (żółte stroje) przegrali z King Wilki Morskie","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}