Polfarmex nie dał szans Treflowi. Sopocianie po raz 13. przegrali na wyjeździe

Koszykarze Trefla Sopot przegrali do tej pory wszystkiej wyjazdowe spotkania w tym sezonie w Tauron Basket Lidze. Niestety, złą serię podtrzymali w Kutnie, gdzie przegrali z Polfarmeksem 74:62. Gospodarze od początku narzucili własne warunki gry.
Rzadko się zdarza, by po 12 rozegranych meczach w delegacji nie mieć na koncie ani jednego zwycięstwa. Niestety, ta niechlubna seria dotyczyła przed meczem w Kutnie Trefla Sopot. Choć dwukrotnie byli blisko jej przełamania (dwie porażki dopiero po dogrywkach), to wciąż jako jedyni w lidze są bez zwycięstwa na obcym terenie.

Nie inaczej niestety było w Kutnie. Polfarmex od początku narzucił własne warunki gry i już po pierwszej kwarcie wykręcił dziewięć punktów przewagi. Sopocianie ocknęli się na chwilę w drugich dziesięciu minutach, ale przewagę rywala byli w stanie zniwelować jedynie do czterech punktów. Na niewiele się to zdało, bo rywal po chwili znowu uciekł na bezpieczny dystans.

Po przerwie Trefl dalej nie miał argumentów na dobrze dysponowanego przeciwnika i strata się powiększała. W ostatnich dziesięciu minutach gospodarze zagrali już na sporym luzie i wielkim spokoju, bo ich przewaga sięgnęła 14 punktów. Ostatecznie Trefl po raz 13. przegrał na wyjeździe, tym razem 62:74.

Poflarmex: Faber (4 punkty), Jarecki (5), Grochowski (3), Malczyk (2), Gabiński (11), Bartosz (1), Fraser (16), Parker (19), Zyskowski (13).

Trefl: Ireland (7), Majok (11), Dzierżak (4), Śmigielski (15), Sikora, Stefański (3), Bilinovac (13), Motylewski, Kulka (9), Stefanik, Krefft, Kolenda.