Kolejna klęska Trefla Sopot. Został wręcz zmiażdżony przez Polski Cukier

Koszykarze Trefla Sopot po raz kolejny zaprezentowali się z tej najgorszej strony. Przegrali we własnej hali z Polskim Cukrem Toruń aż 55:84! Była to piąta z rzędu porażka zawodników Zorana Marticia.
W żadnej z czterech kwart koszykarze Trefla Sopot nie mieli nic do powiedzenia. Mocny rywal z Torunia od początku skutecznie uciekał, mając po pierwszych dziesięciu minutach dziewięć punktów przewagi. Nie mieli zamiaru się zatrzymywać. Swoją pracę wykonali też w drugiej kwarcie, w której do swojej przewagi dołożyli jeszcze sześć punktów.

Inna sprawa, że Polski Cukier znakomicie radzi sobie na wyjazdach, wygrywając osiem z 12 meczów. Nie zmienia to jednak faktu, że sopocianie po raz kolejny pokazali tę najgorszą twarz. Po przerwie w poczynania gości pojawiło się więcej luzu i coraz więcej im wychodziło. Efekt? Kolejne siedem punktów na plus i na tablicy świetlnej przed ostatnią kwartą widniał wynik: 47:69. Istny pogrom.

Zwolnienie tempa w ostatniej kwarcie? Nic z tych rzeczy. Torunianie śrubowali przewagę, a zupełnie bezradny był Trefl, który bez Tyreeka Durena nie jest już tym samym zespołem. Ostatecznie handicap gości jeszcze bardziej urósł i wygrali w Sopocie aż 29 punktami.

Trefl: Ireland (13 punktów), Majok (13), Dzierżak (2), Śmigielski (5), Dutkiewicz (7), Stefański (4), Bilinovac (5), Motylewski, Kulka (6), Stefanik, Krefft.

Polski Cukier: Cummings (11), Śnieg (10), Sulima (3), Michalski, Milosević (7), Wiśniewski (9), Kornijenko (2), Bochno, Gibson (13), Michalak (20), Denison (6), Perka (3).