Anthony Ireland bohaterem Trefla! Trafienie w końcówce dało zwycięstwo w Lublinie

Dramatyczny przebieg miał mecz Startu Lublin z Treflem Sopot. Wprawdzie stał on na bardzo słabym poziomie, ale końcowe sekundy wszystko wynagrodziły. W ostatniej akcji Anthony Ireland zapewnił sopocianom szóstą wygraną w bieżących rozgrywkach.

Polub nas na Facebooku

Trzeba podkreślić, że nie było to wielkie widowisko, choć praktycznie przez pełne 40 minut było bardzo wyrównane. Ale z drugiej strony chyba nikt takowego nie oczekiwał. Mierzyły się ze sobą przecież dwa najgorsze zespoły w tym sezonie.

Na 18 sekund przed końcem gospodarze prowadzili różnicą czterech punktów i wydawało się, że jest po zabawie. Ale nie takie rzeczy działy się w koszykówce. Miejscowi przeżyli prawdziwy szok. Najpierw rzutem z dystansu straty zniwelował Josip Bilinovac, a następnie Jan Grzeliński popełnił błąd kroków. Piłkę otrzymał najlepszy zawodnik spotkania Anthony Ireland i niemal równo z końcową syreną zapewnił przyjezdnym szóste zwycięstwo w sezonie.

Warty podkreślenia jest fakt, że punkty dla Trefla zdobywało zaledwie pięciu zawodników! Ireland zakończył zawody z dorobkiem 28 punktów przy skuteczności 9/21.

Start Lublin - Trefl Sopot 69:70

Kwarty: 14:20, 20:17, 13:13, 22:20

Start: Grzeliński 10, Popović 6, Salamonik 18, Małecki 5, Czujkowski 5, Kowalski 2, Ciechociński 0, Trojan 0, Jeftić 9, Kellogg 14

Trefl: Ireland 28, Majok 9, Dzierżak 0, Śmigielski 8, Sikora 0, Dutkiewicz 0, Stefański 6, Bilinovac 19, Kulka 0, Stefanik 0, Kolenda 0