Koszykarze Trefla bez szans z Rosą Radom

Dwudziestej trzeciej porażki w tym sezonie doznali koszykarze sopockiego Trefla. Tym razem żółto-czarni przegrali w hali wicelidera Rosy Radom 64:73.

Polub nas na Facebooku

Wyraźnym faworytem tego meczu był zespół z Radomia. Jest to wicelider, natomiast sopocianie mają drugi najgorszy bilans w całej lidze.

Jeśli ktoś oczekiwał, że Trefl sprawi niespodziankę, szybko musiał zejść na ziemię. Już w pierwszej kwarcie gospodarze narzucili swój styl gry, wymieniali między sobą dużo podań i momentalnie odskoczyli na kilkanaście punktów. Trefl natomiast spisywał się fatalnie zarówno w obronie, jak i w ataku (zaledwie 25 proc. skuteczność rzutów).

Druga część spotkania była już nieco bardziej wyrównana. Niestety nie za sprawą lepszej gry gości, a po prostu gorszej skuteczności w ekipie Rosy.

Sopocianie pokazali jednak charakter i w drugiej połowie na parkiet wybiegł kompletnie odmieniony zespół. Gra zaczęła się zazębiać, skuteczność rosła z minuty na minutę, ale zwyczajnie zabrakło czasu. Inna sprawa, że strata z pierwszej kwarty była zbyt duża, by móc powalczyć o zwycięstwo.

Rosa Radom - Trefl Sopot 73:64

Kwarty: 24:10, 14:13, 16:18, 19:23

Rosa: Thomas 7, Witka 5, Harris 22, Zajcew 20, Szymkiewicz 8, Sokołowski 5, Adams 6, Bonarek 0, Jeszke 0, Schenk 0

Trefl: Ireland 13, Majok 4, Dzierżak 0, Śmigielski 10, Dutkiewicz 3, Stefański 0, Bilinovac 10, Motylewski 4, Kulka 3, Stefanik 0, Krefftt 6, Kolenda 11