Skuteczny Trefl efektownie ograł Stal

Ósme zwycięstwo w tym sezonie odnieśli koszykarze sopockiego Trefla. W meczu o tzw. pietruszkę żółto-czarni pokonali BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 78:60. Różnicę zrobiły trafienia dystansowe.

Polub nas na Facebooku

Stal plasuje się trochę wyżej w tabeli niż zespół z Sopotu i być może z tego względu to goście mogli czuć się jak faworyt niedzielnego starcia. Nic jednak bardziej mylnego. Trefl od pierwszych minut agresywnie rzucił się do ataku i sukcesywnie powiększał przewagę. Gospodarzom wychodziło bardzo dużo, ale największą bronią były rzuty z dystansu, w których specjalizowali się Anthony Ireland i Piotr Śmigielski (w całym meczu Trefl wykorzystał 10 z 22 prób zza łuku).

Niestety przerwa najwyraźniej bardzo mocno rozluźniła sopocian, którzy w trzeciej kwarcie zdobyli zaledwie pięć punktów. Kibice uniknęli jednak nerwowej końcówki, gdyż ostatnia odsłona spotkania przebiegła już pod dyktando gospodarzy.

Trefl Sopot - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 78:60

Kwarty: 27:14, 21:13, 5:16, 25:17

Trefl: Ireland 25, Majok 6, Dzierżak 2, Śmigielski 21, Dutkiewicz 3, Stefański 2, Bilinovac 8, Motylewski 2, Kulka 4, Stefanik 0, Kolenda 5

Stal: Ochońko 12, Wangmene 8, Nikołow 11, Sroka 0, Żurawski 1, Zębski 1, Millage 18, Delaney 4, Niedźwiedzki 1, Suliński 4, Kaczmarzyk 0