Sport.pl

Dwanaście sparingów koszykarzy Trefla przed sezonem 2016/17

26 sierpnia odbędzie się pierwszy mecz kontrolny Trefla Sopot przed nowym sezonem. Rywalem będzie Polpharma Starogard Gdański. Sopocianie mają w planach przynajmniej dwanaście sparingów, w tym udział w trzech turniejach.
Pierwsze test-mecze czekają sopocian pod koniec tego miesiąca. W dniach 26 i 27 sierpnia gracze Zorana Marticia sprawdzą formę w meczach z Polpharmą Starogard Gdański. Tydzień później w Sopocie stawi się I-ligowa Astoria Bydgoszcz. W obu przypadkach spotkania będą miały charakter zamknięty, ze względu na czysto szkoleniowy charakter gier.

Pierwsza okazja, by na żywo zobaczyć odnowiony skład Trefla nadarzy się w niedzielę 11 września. Na ten dzień planowany jest otwarty dla kibiców mecz z Anwilem Włocławek w Sopocie.

W trzech ostatnich weekendach przed startem ekstraklasy żółto-czarni będą uczestniczyć w ciekawie zapowiadających się turniejach w Radomiu, Włocławku i Starogardzie Gdańskim. Rozgrywki ligowe ruszają w drugi weekend (8-9) października.

Plan przedsezonowych sparingów Trefla Sopot:

26-27 sierpnia: Polpharma Starogard Gdański (zamknięte)

2-3 września: Astoria Bydgoszcz (zamknięte)

11 września: Anwil Włocławek (otwarty)

16-18 września: turniej w Radomiu. Rywale: Rosa Radom, BM Slam Stal Ostrów Wlkp., MKS Dąbrowa Górnicza

24-25 września: turniej Kasztelan Cup we Włocławku. Rywale: Anwil Włocławek, Polpharma Starogard Gdański, Norrkoping Dolphins (Szwecja)

30 września-1 października: Turniej Tyskie Cup w Starogardzie Gdańskim. Rywale: Polpharma Starogard Gdański, Energa Czarni Słupsk, Polski Cukier Toruń

Więcej o: