Imponująca sparingowa seria Trefla Sopot. Tym razem poległ Anwil

Już tylko niespełna miesiąc pozostał do inauguracyjnego meczu Trefla Sopot w nowym sezonie Tauron Basket Ligi. W sparingach żółto-czarni radzą sobie fantastycznie, wygrali wszystkie pięć. W niedzielę po dogrywce pokonany został Anwil Włocławek.
Spotkanie ze Stelmetem Zielona Góra odbędzie się 8 października, ale wygląda na to, że koszykarze Trefla mogliby równie dobrze i dziś wyjść na parkiet i walczyć z mistrzem Polski. Sopocianie są w dobrej formie, co potwierdzili w niedzielne popołudnie, ogrywając Anwil Włocławek 83:82. Tym samym seria zwycięstw przed sezonem 2016/17 urosła do pięciu.

Mecz z Anwilem był - jak na razie - najpoważniejszym sprawdzianem dla podopiecznych Zorana Marticia. Wcześniej bez problemu udało się wygrać po dwa razy z Polpharmą Starogard Gdański i Astorią Bydgoszcz, teraz jednak poprzeczka powieszona była znacznie wyżej.

Na początku Trefl był zagubiony i kompletnie nie zanosiło się, że mecz będzie wyrównany. Anwil grał dobrze w ataku, co zaowocowało dziesięciopunktowym prowadzeniem w drugiej kwarcie. Ale wtedy nastąpiła pogoń gospodarzy, choć grali oni bez kontuzjowanych Filipa Dylewicza oraz Artura Mielczarka. Ciężar gry wziął na siebie Jakub Karolak i natchnął swoich kolegów do walki, w efekcie czego na przerwę sopocianie schodzili z minimalną stratą.

Trzecia odsłona spotkania była najbardziej wyrównaną ze wszystkich, zaś w czwartej przyjezdni ponownie odskoczyli na kilka punktów. Trefl wykazał się jednak niezwykłą determinacją, a także skutecznością z dystansu (tutaj słowa uznania należą się Nikoli Markoviciowi). Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentował się Anthony Ireland, którego dwa rzuty wolne w samej końcówce pozwoliły żółto-czarnym doprowadzić do remisu, a więc i do dogrywki.

W dodatkowym czasie gry gospodarze poszli za ciosem, szybko objęli prowadzenie, którego nie oddali do końcowej syreny. Kibice zgromadzeni w hali 100-lecia mieli pełne prawo być usatysfakcjonowani.

W najbliższy weekend Trefl uda się do Radomia na towarzyski turniej. Jego rywalami będą Rosa Radom, BM Slam Stal Ostrów Wlkp. i MKS Dąbrowa Górnicza.

Trefl Sopot - Anwil Włocławek 83:82

Kwarty: 18:22, 15:13, 16:16, 22:20, d. 12:11

Trefl: Ireland 22, Karolak 17, Marković 17, M. Kolenda 9, Kulka 6, Krefft 3, Stefański 3, Śmigielski 3, Motylewski 2, Dzierżak 1, Ł. Kolenda 0, Żmudzki 0

Anwil: Haws 16, McCray 16, Młynarski 12, Sobin 11, Leończyk 10, Łączyński 10, Dmitriew 6, Komenda 1, Matusiak 0