Koszykarze Trefla Sopot wracają do Hali 100-lecia

Trefla wraca do swojej starej hali. Z Anwilem Włocławek zagra przy ul. Goyki w Sopocie. Wszystko przez targi mieszkaniowe, które w weekend odbędą się w Ergo Arenie oraz przez... Anwil, który nie chciał się zgodzić na przełożenie spotkania.
- W tej sytuacji wygrała komercja. Hala musi zarabiać na siebie, a my to rozumiemy - mówi wiceprezes Trefla Marcin Kicior.

Z powodu targów mieszkaniowych sobotni mecz (godz. 18) został przeniesiony do Hali 100-lecia. Była jednak szansa, aby spotkanie odbyło się w Ergo Arenie. Wystarczyło przenieść je na inny termin, np. w środku tygodnia.

- Niestety, nie przystali na nie we Włocławku. Swoją decyzję argumentowali natłokiem ciężkich spotkań. A że mecz z Anwilem cieszy się dużym zainteresowaniem, to wiele osób będzie musiało odejść od kasy z kwitkiem - dodaje Kicior.

Trefl w Ergo Arenie gra od początku sezonu. To w niej padł rekord frekwencji na meczu ligowym rozgrywanym w hali w Polsce - 10015 widzów. Czy jednak koszty związane z organizacją meczów nie przekonują Trefla do powrotu do Sopotu?

- Z Ergo Areną mamy wynegocjowaną korzystną umowę. Większe koszty, które ponosimy w tej hali w porównaniu z Halą 100-lecia, wiążą się z wynajęciem ochrony. Poza tym mecze w Ergo Arenie przynoszą nam same korzyści - wyjaśnia Kicior.

W porównaniu z początkiem sezonu znacznie poprawiły się też kwestie organizacyjne. Podczas meczów widać coraz mniej niedociągnięć.

Mecz z Anwilem jest dla Trefla o tyle istotny, że jeżeli sopocianie przegrają, wówczas obie drużyny zrównają się ze sobą punktami. W pierwszym spotkaniu we Włocławku Trefl wygrał 84:79. Jeśli więc sopocianie przy równym bilansie spotkań nie chcą być niżej od Anwilu, nie mogą sobotniego meczu przegrać więcej niż pięcioma punktami.