PLKK. Pierwsze przetarcie Lotosu Gdynia przed nowym sezonem

W piątek rusza w Bydgoszczy przedsezonowy turniej towarzyski. Oprócz Lotosu Gdynia udział weźmie w nim także Inea AZS Poznań, Energa Toruń oraz gospodynie turnieju Artego Bydgoszcz. Gdynianki nie ukrywają, że liczą na końcowy triumf.
Gdynianki chcą wygrać ten turniej, a pomóc ma w tym liczny zagraniczny zaciąg. W Lotosie zadebiutują bowiem pozyskane latem Jolene Anderson, Ines Ajanovic, Adrijana Knezevic, Geraldine Robert oraz Natalia Plumbi. Z pewnością będą chciały pokazać się z jak najlepszej strony i udowodnić przydatność do gdyńskiego zespołu.

Co ciekawe, w sobotnim meczu Lotosu przeciwko toruńskiej Enerdze zobaczymy Martę Jujkę, która wcześniej przez cztery sezony broniła barw właśnie Lotosu. Teraz znajdzie się po drugiej stronie barykady.

- Turniej, na który jedziemy pozwoli nam zgrać się, dopracować wyczucie, timing, odległość na boisku. Takie rzeczy zdobywa się właśnie podczas gry, żaden trening nam tego nie da. Dzięki temu będziemy gotowe do rozpoczęcia sezonu - powiedziała przed wyjazdem Justyna Żurowska, reprezentantka Polski, która ostatnie lata spędziła w AZS Gorzów Wielkopolski i ma być dużym wzmocnieniem gdyńskiego Lotosu w nadchodzącym sezonie.

Program turnieju:

16 września, piątek:

16:00 Artego Bydgoszcz - Energa Toruń

18:30 Lotos Gdynia - INEA AZS Poznań

17 września, sobota:

16:00 Energa Toruń - Lotos Gdynia

18:30 Artego Bydgoszcz - INEA AZS Poznań

18 września, niedziela:

10:00 INEA AZS Poznań - Energa Toruń

12:30 Lotos Gdynia - Artego Bydgoszcz

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »