PLKK. Mecz z ŁKS Łódź będzie tylko spacerkiem dla Lotosu Gdynia?

Pierwszy mecz we własnej hali w sezonie 2011/2012 rozegrają w środę koszykarki Lotosu Gdynia. Naprzeciwko nich staną zawodniczki ŁKS Łódź.
Lotos na inaugurację Ford Germaz Ekstraklasy uległ mistrzowi Polski Wiśle Can Pack Kraków 54:67. Porażkę zaliczyły także ich najbliższe rywalki, które przegrały z wicemistrzem CCC Polkowice 63:72. Już po pierwszej kolejce pojawiły się głosy, że Lotos w obecnym składzie powinien po roku przerwy powrócić do finały play-off. Gdynianki zagrały świetnie pierwszą połowę, w drugiej górę wzięły umiejętności indywidualne wiślaczek. W Łodzi natomiast marzą o tym, aby przetrwać obecny sezon w środku tabeli. Poprzedni ŁKS zakończył na... ostatnim miejscu, a w FGE utrzymał się dzięki dzikiej karcie. Spokojny byt mają zapewnić drużynie m.in. nowy trener - Adam Prabucki, czy koszykarki Natalija Trofimova i Melissa Dalembert. Druga z nich, rzucając 17 pkt. (8/11 za dwa) była najskuteczniejszą zawodniczką spotkania z CCC. Początek meczu Lotos - ŁKS, w hali Gdynia, o godz. 18. Bilety: 15, 10 i 5 zł.