Koszykarki Lotosu Gdynia pokonały Odrę Brzeg 94:44

Tylko w pierwszej kwarcie koszykarki Odry Brzeg były w stanie dotrzymać kroku Lotosowi Gdynia. W kolejnych kwartach podopieczne trenera Javiera Fort Puente nie pozostawiły złudzeń, która drużyna zasługuje na zwycięstwo.
Z nawiązką powetowały sobie porażkę w Eurolidze koszykarki Lotosu Gdynia. Po dotkliwej porażce z Ros Casares Valencia 72:90 gdynianki poprawiły sobie humory deklasując Odrę Brzeg 94:44. Początek spotkanie nie zapowiadał wcale, że zawodniczki Lotosu wygrają różnicą aż 50 punktów. Pierwszą kwartę gdynianki wygrały bowiem tylko czterema punktami. Druga odsłona spotkania to już popis strzelecki podopiecznych trenera Puente. W drugiej kwarcie gdynianki pozwoliły przeciwniczkom rzucić tylko osiem punktów, same zaś zdobyły w tym czasie 35 punktów. Po takim ciosie koszykarki z Brzegu nie potrafiły nawiązać walki z grającymi na luzie gdyniankami. W drugiej części spotkania przewaga Lotosu rosła, mimo iż trener gdynianek wpuścił na parkiet rezerwowe.

Lotos Gdynia - Odra Brzeg 94:44 (21:17, 35:8, 21:11, 19:8)

Lotos: Henry, Ziętara, Robert, Jalcova, Anderson - Żurowska, Knezević, Ajanović, Plumbi.

Odra: Ellis, Koczubej, Żyłczyńska, Starling, Daniel - Rzeźnik, Kędra, Buszta, Płóciennik, Oses.