Koszykarki Lotosu Gdynia pokonały Tęczę Leszno 73:51

Lotos Gdynia, mimo kłopotów w pierwszej połowie, pewnie pokonał na wyjeździe Tęczę Leszno.
Zwycięstwo w Lesznie jest dla Lotosu już szóstym z rzędu. Zespół Tęczy prowadzony przez byłego trenera Lotosu Dariusza Raczyńskiego tylko w pierwszej połowie, a nawet do połowy trzeciej kwarty, przeciwstawił się gdyniankom. Potem, kiedy skuteczność poprawiły Geralidine Robert, a zwłaszcza Aneika Henry, Lotos rozpoczął błyskawiczny odjazd. Na początku czwartej kwarty gdynianki prowadziły już 61:43 i było jasne, że sensacji nie będzie. Przeciwko Lotosowi zagrała zwolniona w połowie października z Gdyni Ewelina Gala, ale nie błyszczała - w ponad 16 minut trafiła 1 z 4 rzutów z gry i miała dwie zbiórki.

MKS Tęcza Leszno - Lotos Gdynia 51:73. Kwarty: 14:15, 11:11, 15:26, 11:21. Tęcza: Freeman 14 (1), Urbaniak 9 (2), Kuncewicz 4, Bednarczyk 2, Chomicka 0 oraz Sissoko 10, Mukosiej 4, Grabowska 4, Fox-Griffin 2, Gala 2. Lotos: Robert 15, Ajanović 13, Żurowska 11 (1), Anderson 2, Jalcova 1 oraz Henry 21, Knezević 4, Ziętara 4, Kaczmarska 2, Plumbi 0, Bandyk 0.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: KSSSE AZS Gorzów - Widzew Łódź 69:76, Odra Brzeg - INEA AZS Poznań 68:50, Matizol Lider Pruszków - ŁKS Siemens Łódź 61:51, MUKS Poznań - Energa Toruń 69:114, Row Rybnik - CCC Polkowice 51:55, Artego Bydgoszcz - Wisła Kraków 59:74.