Niestety zgodnie z planem. Koszykarski Lotosu Gdynia przegra造 w Stambule z Galatasaray

Koszykarki Lotosu Gdynia po raz kolejny musia造 prze趾n望 gorzk pigu趾. Po pora盧e z Galatasaray Stambu wci捫 okupuj ostatnie miejsce w tabeli grupy A Euroligi. Wstydliwy jest te bilans mecz闚 gdynianek - tylko jedno zwyci瘰two i a cztery pora磬i.
Pocz徠ek spotkania w Stambule zwiastowa pogrom Lotosu. Turecki zesp馧 po niespe軟a dw鏂h minutach prowadzi a 8:0, a przestraszone gdynianki w 瘸den spos鏏 nie potrafi造 nawi您a walki z wy瞠j notowanymi przeciwniczkami. Sygna do ataku da豉 na chwil Aneika Henry, kt鏎ej pi耩 punkt闚 pozwoli這 zmniejszy dystans na 10:7. Widz帷, co si 鈍i璚i, do roboty wzi窸a si jednak czterokrotna triumfatorka Euroligi Diana Taurasi. Rzuca豉 punkt za punktem i wyprowadzi豉 Galatasaray na prowadzenie 24:14 po pierwszej kwarcie.

Druga kwarta by豉 ju bardziej wyr闚nana. Lotos przegra j tylko trzema punktami. Wydatnie pomog造 temu dwa rzuty zza linii 6,75m. Jolene Anderson. Na przerw gdynianki schodzi造 jednak w minorowych nastrojach, bowiem przegrywa造 ju jedenastoma punktami.

Poprawa nastroju nie nast徙i豉 tak瞠 w kolejnej ods這nie meczu, cho t gdynianki przegra造 ju tylko jednym punktem. Najja郾iejszym punktem w gdy雟kim zespole by豉 ponownie Anderson, za w tureckiej ekipie do bryluj帷ej Taurasi do陰czy豉 zw豉szcza Hiszpanka Alba Torrens. Obie bezlito郾ie punktowa造 Lotos i nawet 鈍ietna postawa Amerykanki niewiele tu pomog豉.

W ostatniej cz窷ci meczu Turczynki kontrolowa造 ju wynik i pomimo ambitnych pr鏏 Lotosu nie pozwoli造 si dogoni.

W gdy雟kim zespole na wyr騜nienie zas逝篡造 przede wszystkim Anderson i Henry. Krytykowana ostatnio za s豉b form Anderson przebudzi豉 si w odpowiednim momencie. Na stambulskim parkiecie zdoby豉 20 punkt闚, zanotowa豉 te trzy zbi鏎ki i asyst. Z kolei Henry zdoby豉 15 punkt闚, zanotowa豉 jednak przy tym a 17 zbi鏎ek! Dobre zawody rozegra豉 tak瞠, po raz kolejny, Adrijana Knezevi, autorka 17 punkt闚.

Galatasaray Stambu - Lotos Gdynia 77:71. Kwarty: 24:16, 17:14, 18:17, 18:24.

Galatasaray: Taurasi 21(4), Charles 16, Torrens 10(1), Caglar 9, Alben 0 oraz Princ 12(2), Matic 7, Cora 2, Gumusay 0, Ivegin 0.

Lotos: Anderson 20(4), Henry 15, Robert 6, Jalcova 5, 真rowska 0 oraz Knezevi 17(1), Ajanovi 6, Zi皻ara 2.