Niestety zgodnie z planem. Koszykarski Lotosu Gdynia przegrały w Stambule z Galatasaray

Koszykarki Lotosu Gdynia po raz kolejny musiały przełknąć gorzką pigułkę. Po porażce z Galatasaray Stambuł wciąż okupują ostatnie miejsce w tabeli grupy A Euroligi. Wstydliwy jest też bilans meczów gdynianek - tylko jedno zwycięstwo i aż cztery porażki.
Początek spotkania w Stambule zwiastował pogrom Lotosu. Turecki zespół po niespełna dwóch minutach prowadził aż 8:0, a przestraszone gdynianki w żaden sposób nie potrafiły nawiązać walki z wyżej notowanymi przeciwniczkami. Sygnał do ataku dała na chwilę Aneika Henry, której pięć punktów pozwoliło zmniejszyć dystans na 10:7. Widząc, co się święci, do roboty wzięła się jednak czterokrotna triumfatorka Euroligi Diana Taurasi. Rzucała punkt za punktem i wyprowadziła Galatasaray na prowadzenie 24:14 po pierwszej kwarcie.

Druga kwarta była już bardziej wyrównana. Lotos przegrał ją tylko trzema punktami. Wydatnie pomogły temu dwa rzuty zza linii 6,75m. Jolene Anderson. Na przerwę gdynianki schodziły jednak w minorowych nastrojach, bowiem przegrywały już jedenastoma punktami.

Poprawa nastroju nie nastąpiła także w kolejnej odsłonie meczu, choć tę gdynianki przegrały już tylko jednym punktem. Najjaśniejszym punktem w gdyńskim zespole była ponownie Anderson, zaś w tureckiej ekipie do brylującej Taurasi dołączyła zwłaszcza Hiszpanka Alba Torrens. Obie bezlitośnie punktowały Lotos i nawet świetna postawa Amerykanki niewiele tu pomogła.

W ostatniej części meczu Turczynki kontrolowały już wynik i pomimo ambitnych prób Lotosu nie pozwoliły się dogonić.

W gdyńskim zespole na wyróżnienie zasłużyły przede wszystkim Anderson i Henry. Krytykowana ostatnio za słabą formę Anderson przebudziła się w odpowiednim momencie. Na stambulskim parkiecie zdobyła 20 punktów, zanotowała też trzy zbiórki i asystę. Z kolei Henry zdobyła 15 punktów, zanotowała jednak przy tym aż 17 zbiórek! Dobre zawody rozegrała także, po raz kolejny, Adrijana Knezević, autorka 17 punktów.

Galatasaray Stambuł - Lotos Gdynia 77:71. Kwarty: 24:16, 17:14, 18:17, 18:24.

Galatasaray: Taurasi 21(4), Charles 16, Torrens 10(1), Caglar 9, Alben 0 oraz Princ 12(2), Matic 7, Cora 2, Gumusay 0, Ivegin 0.

Lotos: Anderson 20(4), Henry 15, Robert 6, Jalcova 5, Żurowska 0 oraz Knezević 17(1), Ajanović 6, Ziętara 2.