Koszykarki Lotosu Gdynia zmiażdżyły na wyjeździe Widzew Łódź

Koszykarki Lotosu Gdynia po dwóch porażkach z AZS Gorzów oraz ZVVZ USK Praga w Eurolidze rozgromiły w Łodzi Widzew i odsunęły podejrzenia o kryzys formy zespołu.
Gdynianki od pierwszych sekund spotkania były bowiem lepsze od rywalek o kilka klas. Losy meczu rozstrzygnęły się już po pierwszej połowie, którą Lotos wygrał 22 pkt. W ostatnich dwóch kwartach już tylko kontrolował grę, powiększając jeszcze i tak okazałą przewagę.

Prym w gdyńskim zespole wiodła przede wszystkim Jolene Anderson, która odkąd wyleczyła tajemniczą kontuzję stopy i wróciła na parkiet, w każdym meczu jest najlepiej punktującą zawodniczką Lotosu. Niewiele ustępowała jej Aneika Henry, zdobywczyni 21 punktów i 8 zbiórek.

Widzew Łódź - Lotos Gdynia 52:85. Kwarty: 17:24, 8:23, 21:19, 6:19. Widzew: Pawlak 17 (1), Jankowska 11 (1), Kopczyk 5 (1), Głocka 3, Tondel 2 oraz Misiek 7, Polit 4, Rzeźnik 3 (1), Kotonowicz 0. Lotos: Anderson 22 (4), Henry 21, Żurowska 10, Knezevic 8, Kaczmarska 2 oraz Robert 12, Ajanovic 8, Plumbi 2, Ziętara 0, Bandyk 0, Marciniak 0.