Przełamanie Lotosu Gdynia! INEA Poznań zdemolowana w Gdyni

Po serii słabszych występów Lotos Gdynia odniósł zdecydowane zwycięstwo z INEĄ AZS Poznań 85:45. To druga najwyższa wygrana Lotosu w tym sezonie. Największy w niej udział miały Geraldine Robert i Aneika Henry, które zdobyły łącznie ponad połowę punktów dla gospodyń.
Gdynianki meczem z Ineą chciały zmazać plamę po serii słabszych ostatnio występów. W Eurolidze uległy bowiem wyraźnie Seatowi Unisze Gyor oraz Ros Casares Walencja, a w poprzedniej kolejce FGE przegrały z Energą Toruń.

Sobotnim występem przeciwko Inei pokazały jednak, że wychodzą z kryzysu i w środowym meczu przeciwko mistrzowi Polski Wiśle Can-Pack Kraków wcale nie stoją na straconej pozycji. Największy udział w wygranej miały Robert i Henry, które poznaniankom rzuciły po 22 punkty. Robert zaliczyła do tego 9 zbiórek, zaś Henry 7.

Martwić może z kolei występ Jolene Anderson, która potwierdziła, że rola gwiazdy zespołu raczej ją przerasta. Amerykanka zdobyła tylko pięć punktów, ponownie notując niezwykle niską skuteczność rzutów z gry (2 z 8, w tym tylko 1 z 5 za trzy punkty).

Zwycięstwo z Ineą to druga najwyższa wygrana Lotosu w tym sezonie. Wyżej gdynianki pokonały tylko Odrę Brzeg (94:44) w 6. kolejce FGE. Z kolei zespół z Poznania odniósł drugą najwyższą porażkę w sezonie, wyżej, ale tylko o jeden punkt, przegrały tylko z wicemistrzem kraju CCC Polkowice (54:95).

Lotos Gdynia - INEA AZS Poznań 85:45. Kwarty: 24:9, 21:15, 25:13, 15:8. Lotos: Henry 22, Żurowska 10 (2), Ziętara 7, Anderson 5 (1), Jalcova 3 (1) oraz Robert 22, Knezević 12, Kaczmarska 2, Ajanović 2, Marciniak 0, Bandyk 0. INEA: Horodeńska 16 (4), Gawrońska 13 (1), Kędzia 4, Mistygacz 3 (1), Kotnis 2 oraz Woźniak 4, Adamowicz 2, Lewińska 1, Wiśniewska 0.