FGE. Lotos Gdynia pokonał Matizol Lider Pruszków 77:63

Koszykarki Lotosu Gdynia wygrały w wyjazdowym meczu 17. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy z Matizolem Lider Pruszków 77:63
Gdynianki niemal przez całe spotkanie kontrolowały przebieg gry. Decydującą o wyniku okazała się druga kwarta, którą to przyjezdne wygrały 21:9. Duży wpływ na wynik miała nowa koszykarka Lotosu Constance Jinks. Amerykanka meczem w Pruszkowie zadebiutowała w barwach gdyńskiej drużyny. W swoim pierwszym spotkaniu spędziła na boisku 23 min., zdobyła 10 pkt. (3/8 z gry, 4/4 z linii rzutów wolnych) miała 7 zbiórek i asystę.

Matizol Lider Pruszków - Lotos Gdynia 63:77. Kwarty: 18:23, 9:21 21:16, 15:17. Matizol: Colson 21 (3), Koehn 17 (5), Trofimowa 11, Bednarek 3 (1), Chomać 3 oraz Oha 5, Wielebnowska 2, Stanek 1, Pietrzak 0, Tomiałowicz 0. Lotos: Henry 21, Robert 18, Anderson 16 (3), Jalcova 10 (2), Ziętara 2 oraz Jinks 10, Plumbi 0, Kaczmarska 0, Knezević 0.