Lotos Gdynia - Artego Bydgoszcz 98:61. Łatwa wygrana gdynianek

Po wygranych spotkaniach z Matizolem Pruszków i Vici Aistes Kowno koszykarki Lotosu Gdynia zwyciężyły w trzecim meczu z rzędu. W sobotę pokonały na własnym parkiecie Artego Bydgoszcz 98:61
Choć bydgoszczanki zjawiły się w Gdyni z mocnym postanowieniem poprawy swojego bilansu spotkań z Lotosem (w dotychczasowych trzech potyczkach za każdym razem górą były koszykarki Lotosu), ich nadzieje na korzystny rezultat prysły już w drugiej kwarcie spotkania. O ile w pierwszej koszykarki Artego były w stanie dotrzymać kroku zawodniczkom Lotosu, o tyle w kolejnych były już wyraźnie gorsze. Swojej dominacji podopieczne trenera Javiera Fort Puente dowiodły już w drugiej kwarcie spotkania, którą wygrały różnicą 11 punktów. Z dobrej strony pokazały się przede wszystkim Jolene Anderson i Aneika Henry.

W drugiej połowie gdynianki z minuty na minutę powiększały swoje prowadzenie, a trener Lotosu miał możliwość wpuszczenia na boisko wszystkich swoich zawodniczek. Koncertowo grała Anderson, cenne punkty dorzucała również nowa koszykarka Lotosu Constance Jinks. Końcówka spotkania to próby gdynianek przekroczenia granicy 100 punktów. Ostatecznie do "setki" Lotosowi zabrakło dwóch punktów.

Lotos Gdynia - Artego Bydgoszcz 98:61. Kwarty: 27:21, 30:19, 22:12, 19:9

Lotos: Anderson 21 (3), Henry 16, Robert 15, Jinks 13, Ziętara 6 oraz Knezević 15, Jalcova 5 (1), Marciniak 2, Plumbi 2, Kaczmarska 2, Bandyk 1

Artego: Mowlik 13 (2), Taylor 11, Sissoko 6, Kułaga 3, Koc 0 oraz Górzyńska-Szymczyk 15, Jimenez 9, Szott 2, Szybała 2, Faleńczyk 0, Kuras 0