Kompromitacja Lotosu Gdynia. Kląska z ZVVZ USK Praga w Eurolidze

W swoim ostatnim meczu w Eurolidze koszykarki Lotosu Gdynia w kompromitującym stylu uległy ZVVZ USK Praga 66:102. Gdynianki tylko w pierwszych dwóch kwartach dały sobie rzucić aż 63 punkty!
Mecz z Czeszkami dla układu tabeli grupy A nie miał już żadnego znaczenia. USK było pewne awansu, a Lotos szanse na niego stracił już kilka tygodni temu. Gdynianki zapowiadały jednak, że będą chciały w godnym stylu pożegnać się z Euroligą.

Od pierwszych sekund Lotos zupełnie jednak nie nadążał za świetnie dysponowanymi Czeszkami, a gdy już któraś zawodniczka z Gdyni znalazła się pod koszem rywalek, to przeważnie pudłowała. Pierwszą kwartę przegrał 17:33 i tylko najwięksi optymiści mogli sądzić, że gdynianki zdołają jeszcze odmienić losy meczu.

Nie zdołały. Nie potrafiły znaleźć recepty przede wszystkim na Evę Viteckovą i Katerinę Elhotovą. Fantastycznie tego dnia dysponowany duet tylko w pierwszej połowie rzucił Lotosowi blisko 40 punktów, o 1/3 więcej niż cały gdyński zespół. Pierwsze skrzypce grała Viteckova. Nie tylko zdobyła dla USK aż 35 punktów, to jeszcze jako jedenasta zawodniczka w historii Euroligi przekroczyła barierę dwóch tysięcy punktów zdobytych łącznie w tych rozgrywkach.

Lotos Gdynia - ZVVZ USK Praga 66:102.

Kwarty: 17:33, 14:30, 13:18, 22:21.

Lotos: Anderson 21 (1), Henry 18, Knezević 11, Jalcova 8 (2), Kaczmarska 6 oraz Ziętara 2, Bandyk 0, Plumbi 0.

ZVVZ USK: Viteckova 35 (4), Elhotova 17 (3), Kulichova 6, Burgrova 4, Whalen 2 oraz F. Eldebrink 19 (2), Montanana 7 (1), F. Zrustova 5, E.Eldebrink 5, Necaskova 2.