Trener Lotosu Gdynia Javier Fort Puente: Drugie miejsce da nam komfort przed play-off

Sezon zasadniczy Ford Germaz Ekstraklasy zbliża się do końca, a Lotos Gdynia walczy o drugie miejsce. Aby tak się stało, musi wygrać trzy ostatnie spotkania tej fazy. - Jeżeli je wygramy, będziemy w bardzo dobrej sytuacji przed play-of - mówi trener Lotosu Javier Fort Puente.
Lotos wykonał już pierwszy krok w walce o drugie miejsce w tabeli FGE po rundzie zasadniczej. W środę nie dał szans Widzewowi Łódź i pokonał go 95:62.

- Mimo że wynik jednoznacznie wskazuje zwycięzcę, to mecz nie był tak łatwy, jak mogłoby się wydawać - powiedział Fort Puente w wywiadzie udzielonym oficjalnej stronie Lotosu. - Widzew pokazał, że jeżeli pozwoli się mu grać jego koszykówkę, to jest groźnym przeciwnikiem. Cieszy mnie jednak postawa moich zawodniczek. Wygraliśmy, ale teraz musimy skoncentrować się na następnych spotkaniach. Przed nami bardzo ciężki tydzień. - powiedział.I rzeczywiście, gdynianki czeka teraz maraton. W poniedziałek zmierzą się na własnym parkiecie z wiceliderem CCC Polkowice. Będzie to spotkanie decydujące o kształcie ligowej tabeli. Jeśli Lotos wygra, będzie drugi, ale potem będzie musiał utrzymać przewagę do końca fazy zasadniczej, czyli wygrać z Energą Toruń (w środę w Gdyni) oraz z INEĄ Poznań (w sobotę na wyjeździe).

- Te spotkania są dla nas niezwykle istotne. Jeżeli je wygramy, wrócimy na fotel wicelidera i będziemy w bardzo dobrej sytuacji przed zbliżającym się play-off. Dlatego niezwykle istotne dla nas jest to, aby na trybunach zasiadło jak najwięcej naszych kibiców, którzy będą naszym szóstym zawodnikiem na boisku - dodał hiszpański szkoleniowiec.