Koszykarki Lotosu Gdynia lepsze od Matizolu Lider Pruszków

Po zwycięstwie nad Matizolem Lider Pruszków 87:63 już tylko jedna wygrana dzieli koszykarki Lotosu Gdynia od awansu do półfinału play-off Ford Germaz Ekstraklasy.
W środę gdynianki rozpoczęły rywalizację w ćwierćfinale. A że do półfinału wejdzie drużyna, która wygra dwa spotkania, to Lotos dzieli już tylko jeden krok od tego osiągnięcia. W pierwszym meczu tej części sezonu Lotos gładko rozprawił się z Liderem. Co prawda jeszcze w pierwszej połowie potwierdzały się słowa trener Lotosu Javiera Fort Puente, że drużyna z Pruszkowa, to ciężki rywal, ale już w drugiej części meczu lider był tylko jeden.

Co ciekawe gdynianki kroczyły do celu praktycznie nie rzucając za trzy punkty. W całym meczu podjęły tylko sześć prób zza linii 6,75, trafiając z 50 proc. skutecznością. Zdominowały za to walkę pod tablicami i zbiórkę wygrały 39:27. Równych sobie w tym elemencie gry nie miała Geraldine Robert - 12 zbiórek.

Drugi mecz serii odbędzie się w sobotę w Pruszkowie. Jeśli wygra Lider wówczas rywalizacja rozstrzygnie się w kolejnym starciu w Gdyni.

Lotos Gdynia - Matizol Lider Pruszków 87:63. Kwarty: 24:20, 29:25, 16:5, 18:13. Lotos: Robert 22, Anderson 19 (2), Henry 16, Jinks 7, Ziętara 7 oraz Knezević 12, Plumbi 3 (1), Marciniak 1, Kaczmarska 0, Bandyk 0. Lider: Williams 11 (1), Trofimowa 8 (2), Chomać 7, Koehn 5 (1), Colson 4 oraz Pietrzak 6 (2), Wielebnowska 6 (1), Tomiałowicz 6, Rozwadowska 4 (1), Oha 4, Bednarek 2.

Stan rywalizacji: 1:0