Druga porażka Lotosu Gdynia z Energą Toruń

Koszykarki Lotosu Gdynia przegrały w drugim meczu o brązowy medal z Energą Toruń 74:83 i w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywają już 0:2.
Początek spotkania należał zdecydowanie do koszykarek Lotosu, które po trzech celnych rzutach za trzy punkty Joelne Anderson wygrały pierwszą kwartę 26:25. Sytuacja diametralnie odwróciła się w kolejnej odsłonie spotkania. Energa prowadziła 33:32, a w połowie 42:35. W drugiej części meczu obie drużyny walczyły jak równy z równym, żadna ze stron nie była w stanie zyskać większej

przewagi. Ostatecznie zespół z Torunia pokonał Lotos 83:74.Trzeci mecz odbędzie się w czwartek w Gdyni.

Energa Toruń - Lotos Gdynia 83:74 (15:26, 27:9, 19:17, 22:22). Energa: Sepulveda 20, Mitchell 19, Tłumak 15, Page 14, Metcalf 7, Idczak 4, Wylie 4.. Lotos: Anderson 24, Robert 17, Henry 11, Jinks 8, Knezević 6, Kaczmarska 5, Plumbi 3, Ziętara 0, Misiuk 0.