Sport.pl

FGE. Javier Fort Puente nie jest już trenerem Lotosu Gdynia. Kto następcą?

Hiszpański szkoleniowiec Javier Fort Puente złożył dymisję i w kolejnym sezonie nie będzie już trenować koszykarek Lotosu Gdynia. Nazwisko nowego szkoleniowca nie jest jeszcze znane.
Fort Puente prowadził Lotos od początku sezonu 2011/12. Postawione mu wtedy cele były jasne: awans do kolejnej rundy Euroligi oraz medal w mistrzostwach Polski, obojętnie jakiego koloru. Żadnego z nich Hiszpanowi nie udało się zrealizować, dlatego też tuż po zakończeniu rozgrywek Fort Puente złożył dymisję, którą władze klubu zaaprobowały we wtorek.

- Pracę trenera Forta Puente oceniam jednak wysoko - mówi prezes Lotosu Mieczysław Krawczyk. - Co najmniej na mocną czwórkę, a już na pewno z plusem. W końcu do finału ligi zabrakło mu półtorej minuty. Ale takie jest życie. Na pewno współpracę z nim będziemy miło wspominać.

Nazwisko następcy Hiszpana nie jest jeszcze znane. Wiadomo tylko, że będzie to tym razem polski szkoleniowiec. Najmocniejsza wydaje się kandydatura Mirosława Noculaka, od kilku miesięcy dyrektora sportowego GTK Gdynia oraz eksperta telewizji TVP Sport.

Zadaniem nowego szkoleniowca będzie m.in. intensywniejsze wdrażanie do pierwszego zespołu młodych zawodniczek. - W poprzednim sezonie więcej czasu spędzały latając na Euroligę i wcale w niej przy tym nie grając. Teraz pucharów nie będzie, więc będą mogły spędzać więcej czasu na parkiecie, zamiast na lotniskowym terminalu - wyjaśnia prezes Krawczyk.

Więcej o: