FGE. Centrum Wzgórze Gdynia z pierwszym zwycięstwem pod nową nazwą

Nie dalej jak we wtorek BI Gdynia (wcześniej Lotos Gdynia) pozyskało nowego sponsora tytularnego i zmieniło nazwę na Centrum Wzgórze Gdynia, a już w środę mogło cieszyć się z ligowego zwycięstwa. Koszykarki z Gdyni bez większych kłopotów odprawiły PTK Pabianice.
Koszykarki obu zespołów przystąpiły do meczu dość niemrawo, po trzech minutach gry było dopiero 4:0 dla gospodyń. Wydawało się, że te już od początku będą zajmować się głównie powiększaniem przewagi. Na trzy minuty przed końcem kwarty było jednak tylko 14:11 dla CW. Do pracy wzięły się jednak wtedy Antonia Bennet, Talisa Rhea i Agnieszka Śnieżek, których punkty dały gospodyniom na początku drugiej kwarty 22:11.

W tej fazie meczu gołym okiem widać było różnicę dzielącą obydwa zespoły. Na przerwę po pierwszych dwóch kwartach gdynianki schodziły prowadząc 38:21 i wydawało się, że mogą odnieść najwyższe jak dotychczas zwycięstwo w sezonie. Świetne zawody rozgrywała zwłaszcza Rhea, najskuteczniejsza tego dnia zawodniczka CW (20 punktów, 3 zbiórki, 4 asysty), ale wtórowała jej też kapitan gdynianek Małgorzata Misiuk oraz wspomniana Bennet. CW dominował w każdym aspekcie, częściej trafiał za trzy punkty, rzadziej mylił się z linii rzutów wolnych, zbierał więcej piłek w ataku i obronie.

Zawodniczki beniaminka w drugiej połowie wzięły się jednak ostro do roboty. Wygrały obie pozostałe do końca meczu kwarty, jednak na tyle minimalnie (20:18 i 18:16), że dużej straty z pierwszej fazy meczu nie były w stanie już odrobić. Na pochwałę w drużynie gości zasłużyły zaś na pewno Joanna Rozwandowicz i Dorota Sobczyk, które zdobyły łącznie 33 punkty, czyli więcej niż połowę dorobku całego swojego zespołu.

Centrum Wzgórze Gdynia - PTK Pabianice 72:59

Kwarty: 18:11, 20:10, 18:20, 16:18. Centrum Wzgórze: Rhea 20(4), Ziętara 10, Bennet 6, Bandyk 4, Drop 3(1) oraz Misiuk 12, Kassing 11, Śnieżek 4, Dixon 2, Marciniak 0. PTK: Sobczyk 16, Okulska 10, Gajda 6(1), Piestrzyńska 0, Szałecka 0 oraz Rozwandowicz 17(2), Krajewska 5, Błaszczyk 5(1), Kowalska 0, Szymańska 0, Jasnowska 0.

MAMY DLA WAS 15 BILETÓW NA MONSTER TRUCK SHOW W ERGO ARENIE - kliknij, by poznać szczegóły!