Riviera Gdynia znów z porażką

W ramach 10. Kolejki Basket Ligi Kobiet koszykarki Riviery Gdynia zmierzyły się w Toruniu z miejscową Energą. O zwycięstwie torunianek 81:65 zadecydowała głównie druga kwarta przegrana przez Rivierę 11:24
Zarówno gospodynie, jak i koszykarki Riviery podeszły do piątkowego spotkania niezwykle skoncentrowane i gotowe do walki o kolejne ligowe zwycięstwo. Początek meczu był wyrównany, a przez pierwsze 6 minut walka toczyła się niemalże kosz za kosz. Jako pierwsze swój właściwy styl gry odzyskały podopieczne Elmedina Omanicia. Głównie dzięki Joyce Iamstrong "Katarzynki" po 10 minutach prowadziły 24:18. W drużynie gości wyniku broniła Danielle Wilson, jednak było to niewystarczające na dobrze dysponowane torunianki.

Zdecydowanie słabsza dla przyjezdnych była druga odsłona tego meczu. Gdynianki przez długi czas miały problem ze skutecznym zakończeniem swoich akcji, a ich niemoc systematycznie wykorzystywały torunianki. W drugiej kwarcie 11 punktów zdobyła Weronika Idczak i to głównie dzięki niej gospodynie po 20 minutach prowadziły 48:29.

Po powrocie z szatni, gdy w Rivierze do zdobywania punktów włączyły się Natalia Małaszewska oraz Małgorzata Misiuk, wydawało się, że nasze zawodniczki będą w stanie odrobić straty. Jednak drużyna Energi nie miała zamiaru oddać wypracowanej przewagi. Pomimo że w 24. minucie meczu podopieczne trenera Omanicia wyszły na najwyższe, 23-punktowe prowadzenie 57:34, to druga połowa trzeciej części meczu pokazała, że agresywna obrona może zmienić obraz gry. Gdynianki dzięki mocnej defensywie zniwelowały stratę do 16 punktów i wydawało się, że podopieczne Vadima Czeczuro pójdą za ciosem. Niestety w czwartej kwarcie szesnastopunktowa różnica utrzymała się do końca meczu. Po 40 minutach na tablicy wyników było 81:65.

W drużynie Riviery w meczu w Toruniu najskuteczniejsza była Wilson (17 pkt), double-double (16 pkt, 14 zb.) zanotowała Małgorzata Misiuk, zaś 12 punktów dołożyła Natalia Małaszewska.

Gdyńskie koszykarki od porażki rozpoczęły rundę rewanżową Basket Ligi Kobiet. W kolejnym meczu podopieczne Vadima Czeczuro zmierzą się na własnym boisku z Artego Bydgoszcz.

Co stało się z potęgą gdyńskiej koszykówki? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »