Bezproblemowe zwycięstwo koszykarek Riviery

Koszykarki Riviery Gdynia pokonały na własnym parkiecie outsidera rozgrywek MKS MOS Konin 72:52 i odniosły tym samym piąte zwycięstwo w obecnym sezonie Basket Ligi Kobiet.
Mecz od początku przebiegał pod dyktando gdynianek. W pierwszej kwarcie sama Krystyna Macko zdobyła więcej punktów (10) niż cały zespół gości (9). Zresztą w pierwszych 10 minutach żadna z koszykarek z Konina nie zdobyła więcej niż dwa punkty, a wynik brzmiał 17:9.

W drugiej kwarcie gdyniankom przytrafiła się mała zapaść (nie zdobyły punktu przez 4,5 minuty), dlatego nie udało im się powiększyć przewagi i po pierwszej połowie prowadziły 31:23.

Różnica zaczęła rosnąć po przerwie. W 28 min po rzucie za trzy punkty Emilie Johnson Riviera odskoczyła na 15 pkt (45:30) i było właściwie po meczu. Potem gdynianki już tylko kontrolowały sytuację i spokojnie dowiozły dom końca wysokie zwycięstwo.

Riviera Gdynia - MKS MOS Konin 72:52

Kwarty: 17:9, 14:14, 18:13, 23:16

Riviera: Macko 23 (4), Małaszewska 10 (2), Johnson 9 (1), Wilson 9, Miłoszewska 8 oraz Jakubiuk 9 (1), Szymczak-Górzyńska 4, Duszkiewicz 0.

MKS MOS Konin: Paździerska 16 (2), Motyl 12 (1), Harris 5, Mańkowska 5 (1), Szemraj 5 oraz Kaja 8, Libertowska 1, Kuras 0, Krzyżaniak 0, Horodeńska 0.

Ile meczów wygra w tym sezonie Riviera? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »