Blamaż Basketu. Gdynianki zostały rozgromione we własnej hali

Wyraźnej porażki we własnej hali doznały koszykarki Basketu w zaległym meczu 10. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet z Artego Bydgoszcz. Gdynianki uległy aż 54:87.
Do meczu z Artego Bydgoszcz gdynianki przystępowały opromienione pewnym zwycięstwem nad mistrzyniami Polski, Wisłą Can-Pack Kraków. Argumenty do kontynuowania serii zwycięstw z wysoko notowanymi rywalami były więc mocne.

Trener Katarzyna Dydek od pierwszej minuty meczu z Artego w bój posłała największe armaty gdyńskiego zespołu. Jelena Skerović, Agnieszka Bibrzycka, Anna Jakubiuk, Tatiana Troina i Paris Johnson miały siać popłoch w ekipie przyjezdnych. Szczególnie ta ostatnia dobrze weszła w mecz, rzucając osiem punktów w pierwszej kwarcie. Wszystko załamało się w drugich dziesięciu minutach. Johnson stanęła, Bibrzycka nie błyszczała, za to szalały w ataku przyjezdne z Bydgoszczy. Wykorzystywały każdy błąd rywalek i miały pięciokrotnie większą liczbę przechwytów, co pozwoliło na szybkie zdobycze punktowe. Ostatecznie do przerwy Artego miało aż 15 punktów przewagi!

Po przerwie Artego pewne swego kontrolowało przebieg meczu. Druga kwarta okazała się być kluczową, a uciekające rywali Basket nie był już w stanie potem dogonić. Podopieczne Katarzyny Dydek w czwartej kwarcie były już wyraźnie zrezygnowane. Mało im wychodziło, a bydgoszczanki napędzały się każdym kolejnym udanym atakiem i w ostatniej kwarcie zdecydowanie przypieczętowały swoją wyższość w tym meczu nad gdyniankami.

Basket Gdynia - Artego Bydgoszcz 54:87

w kwartach: 20:19, 12:28, 15:13, 7:27.

Basket: A. Bibrzycka (12 punktów), Skerović (9), Jakubiuk (2), Troina (13), Johnson (14), Kotnis (4), Sknarowska (0), Podgórna (0), M. Bibrzycka (0), Ossowska (0), Grabowska (0), Rembiszewska (0).

Artego: Morris (27), Międzik (0), Reid (10), McBride (14), Pawlak (5), Koc (19), Carter (12), Fikiel (0), Szybała (0).